Żwirownia, Radawa, Radymno, Solina, Patelnia i inne podkarpackie kąpieliska pod kontrolą sanepidu. Tu warto się wybrać

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Solski
Ula Sobol

Żwirownia, Radawa, Radymno, Solina, Patelnia i inne podkarpackie kąpieliska pod kontrolą sanepidu. Tu warto się wybrać

Ula Sobol

Od 9 czerwca oficjalnie otwarta jest rzeszowska Żwirownia. Oprócz niej, w sezonie letnim 2018 na Podkarpaciu będzie funkcjonować jeszcze sześć miejsc, które będą miały status kąpieliska. Są one objęte nadzorem Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a sytuację można monitorować na bieżąco w internecie.

- W sezonie letnim 2018 roku Państwowa Inspekcja Sanitarna sprawować będzie nadzór nad jakością wody w siedmiu funkcjonujących w województwie kąpieliskach - mówi Urszula Mikulska, kierownik Oddziału Higieny Komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.
Są to:

ZOBACZ TEŻ: Tłumy na uroczystym otwarciu basenów ROSiR w Rzeszowie

Miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli

Oprócz podanych kąpielisk, które są pod kontrolą sanepidu, na Podkarpaciu funkcjonują miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Są to: Zalew „Wędrowiec” - Nowe Sioło w powiecie lubaczowskim (rozpoczęcie sezonu 1 lipca), „Tropicana” w Mielcu, ul. Kolejowa, Osiedle Rzochów (od 14 lipca), Zalew Balaton w Wojkowie w powiecie mieleckim, strona prawa - strona lewa (14 lipca), Plaża Ostrów - Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy w powiecie przemyskim (czynne już od 15 czerwca), Łopuszka Mała w powiecie przeworskim (od 1 lipca), „Żwirki” Borek Mały w powiecie ropczycko-sędziszowskim (od 29 czerca), Kamionka Zalew na rzece Tuszymka w powiecie ropczycko-sędziszowskim (od 29 czerwca), Bratkowice - zbiornik w powiecie rzeszowskim (od 7 lipca), Staw Rybakówka - Kłyżów w powiecie stalowo-wolskim (od 1 lipca), Zaklików - Zalew na rzece Sanna w powiecie stalowowolskim (od 2 lipca).

ZOBACZ TEŻ: Budowa kompleksu basenowego jest już na finiszu. To będzie hit! [ZDJĘCIA]

Sprawdź, zanim się wybierzesz nad wodę

Aktualne informacje na temat przydatności wody w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli umieszczane są na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie pod adresem http://www.wsse.rzeszow.pl. Znajdziemy je również na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego: www.sk.gis.gov.pl. Informacji można zasięgać u organizatorów kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

Ula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.