ZUT otwiera nowy i jedyny w Polsce kierunek - uprawa winorośli i winiarstwo

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

ZUT otwiera nowy i jedyny w Polsce kierunek - uprawa winorośli i winiarstwo

Małgorzata Klimczak

ZUT będzie kształcił specjalistów związanych z branżą winiarską jako jedyny w Polsce. Właśnie trwa nabór na ten kierunek.

Kierunek będzie prowadzony na na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Ukończenie tego kierunku studiów zapewni absolwentowi wiedzę i umiejętności z zakresu uprawy winorośli i technologii produkcji winiarskiej, analizy, oceny, klasyfikacji i dystrybucji win, organizacji pracy w winnicy i winiarni. Pozwoli zdobyć wiedzę z zakresu podstaw prawa w odniesieniu do działalności gospodarczej związanej z przemysłem fermentacyjnym oraz poznać metody analizy ekonomicznej i zasady funkcjonowania rynku winiarskiego. Studia mają przygotować absolwenta do samodzielnego projektowania i prowadzenia winnicy oraz innych upraw sadowniczych dla przemysłu fermentacyjnego, do samodzielnego planowania infrastruktury winiarskiej i prowadzenia winiarni oraz podejmowania pracy w przemyśle fermentacyjnym, administracji, usługach, handlu i doradztwie związanym z branżą winiarską.

Wino staje się modne, bo jest dla przeciętnego Polaka coraz bardziej przystępne. Praktycznie każdy, może znaleźć dla siebie ofertę dobrych win, dostosowaną do możliwości swojego portfela, czy to w popularnych sieciach handlowych, czy w sklepach specjalistycznych.

Szeroko pojęte winiarstwo w Polsce to też perspektywiczny rynek pracy. Istnieje i pewnie wzrastać będzie zapotrzebowanie na fachowców związanych z produkcją i przetwórstwem winogron, jak również agroturystyką.

Kierunek będzie można studiować na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia. Kryterium przyjęcia jest konkurs świadectw.

Nabór trwa do 10 lipca 2017.

Małgorzata Klimczak

Zajmuję się kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.