Zostań wolontariuszem!

Zostań wolontariuszem!

Do końca roku można zgłaszać się do udziału w programie wolontariatu przy Mistrzostwach Świata w piłce nożnej FIFA U-20bIch finał odbędzie się w Łodzi.

Zgodnie z zasadą, że wolontariuszem można zostać w każdym wieku, zapraszamy seniorów do pomocy przy organizacji Mistrzostw Świata w piłce nożnej FIFA U-20, które odbędą się w Łodzi w maju i czerwcu przyszłego roku. Nabór wolontariuszy prowadzi Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Po sukcesach UEFA EURO 2012 oraz Mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 w 2017 roku przed Polską kolejne organizacyjne wyzwanie – Mistrzostwa Świata FIFA U-20 2019.

Pod koniec maja 2019 roku 24 zespoły z całego globu przystąpią do trzytygodniowej rywalizacji, która wyłoni najlepszych z najlepszych.

Chcąc zapewnić zawodnikom, a także towarzyszącym im kibicom, dziennikarzom i oficjelom obsługę na najwyższym światowym poziomie, Polski Związek Piłki Nożnej także potrzebuje najlepszych.

Do programu wolontariatu poszukiwane są osoby pełne energii, sportowej pasji, lubiące kontakt z ludźmi i nowe wyzwania oraz cechujące się wysoką kulturą osobistą i zaangażowaniem – wolontariusze, dzięki którym nasi goście na długo zapamiętają ten turniej, zabierając do domów same miłe wspomnienia.

Program wolontariatu składa się z trzech podstawowych etapów. Pierwszym jest rekrutacja chętnych, która potrwa do 31 grudnia br. W styczniu i lutym 2019 roku będą z nimi prowadzone rozmowy. Ogłoszenie wyników, czyli podanie nazwisk tych, którzy zostali zakwalifikowani, nastąpi w lpod koniec lutego przyszłego roku.

Potem wybrani wolontariusze wezmą udział w cyklu szkoleń i treningów (w marcu i kwietniu’19 w miastach gospodarzach turnieju), które pozwolą im przystąpić do ostatniego etapu, czyli fazy działań turniejowych.

Mistrzostwa odbędą się w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie i Tychach, zaś finał zaplanowao w Łodzi. Podczas turnieju wolontariusze będą skupiać się na kilku zadaniach: informacji, wsparciu osób niepełnosprawnych, współpracy z mediami, marketingu, ticketingu, pracy w biurze organizatora i przy akredytacjach, transporcie, zajmowaniu się specjalnymi gośćmi, zakwaterowaniu oraz kontroli antydopingowej.

Żeby przystąpić do rekrutacji, trzeba założyć sobie konto w systemie wolontariatu, dostępnym pod adresem wolontariat.laczynaspilka.pl

Trzeba uzupełnić wszystkie wymagane pola, wybrać miasto i obszary, w których chce się działać. Na koniec zostaje wypełnienie dedykowanego formularza rekrutacyjnego i potwierdzenie swojej kandydatury. Po wstępnej selekcji wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę rekrutacyjną, która będzie kluczowa dla wyników rekrutacji

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.