Zmiany w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia. Rozmowa z burmistrzem Mariuszem Piątkowskim

Czytaj dalej
Fot. UM
Karolina Rokitnicka

Zmiany w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia. Rozmowa z burmistrzem Mariuszem Piątkowskim

Karolina Rokitnicka

Rozmawiamy z burmistrzem Mariuszem Piątkowskim o jego zarządzeniu, na mocy którego został zlikwidowany wydział utrzymania dróg i zieleni.

Dlaczego zdecydował się Pan na likwidację wydziału utrzymania dróg i zieleni oraz włączenie jego zadań do wydziału komunalnego?
- Uznałem, że połączenie tych wydziałów będzie korzystne dla każdego z nich. Była taka sytuacja, że mieliśmy dwie ekipy pracowników, każdy wydział swoją bazę i sprzęt. Baza wydziału komunalnego wiele pozostawiała do życzenia. Garaż przy urzędzie nie wystarczał. Baza przy Szosie Rypińskiej, z placem, sanitariatami to zupełnie inna jakość i wystarczająca powierzchnia. Nadal ją remontujemy. Po połączeniu sił obu wydziałów będzie można wykonywać prace efektywniej. Bywało tak, że ciągnik wydziału komunalnego stał, bo nie było dla niego zadań, a w tym czasie przydałby się wydziałowi dróg. Podobnie było z pracownikami. Teraz będzie wspólna baza, sprzęt i pracownicy.

Cała rozmowa z burmistrzem - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.