Zmiany na ulicy Mechaników w Zielonej Górze

Czytaj dalej
Czesław Wachnik

Zmiany na ulicy Mechaników w Zielonej Górze

Czesław Wachnik

To kolejna już zmiana organizacji ruchu na ul.Mechaników

Od wtorku zmienia się organizacja ruchu na osiedlu Zastalowskim, a konkretnie na ulicy Mechaników, obok Szkoły Podstawowej nr 11. Przypomnijmy, że dotychczas na tej ulicy, a konkretnie trzech jej odcinkach, obowiązuje ruch jednokierunkowy czyli jadący od strony ulicy Konstruktorów, nie mogą wjechać w Mechaników. Od wtorku zamiast ruchu jednokierunkowego, będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Monika Becker, która przywiozła do szkoły dwie córki mówi, że dla niej zmiana jest korzystna. Wprawdzie nie wjeżdża w Mechaników, tylko od razu z Konstruktorów w ulicę Rzeźniczaka, ale dotychczas bardzo często przy wjeździe w Rzeźniczaka były kolejki.
- Teraz to się zmieni. Część aut skręci w ulicę Mechaników, co dotychczas było zabronione, a część pojedzie prosto - przekonuje.
Niezadowolona z zapowiadanych zmian jest Lucyna Krakiewicz. - Obecne rozwiązanie jest bardzo korzystne. Jadą od Trasy Północnej i bez problemu wjeżdżam pod dom. A na ulicy jest spokój, ruch niewielki, toteż często mieszkańcy idą jej środkiem.
Podobne argumenty słyszymy od kolejnej mieszkanki Marianny Rusieckiej.

- Może niektórzy muszą nadłożyć drogi, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo. Obecnie samochodów jest mało, a od wtorku zapewne ich przybędzie - dodaje pani Marianna.

Zwolennikiem zmian jest natomiast pani Magda, która przyjechała do rodziny. - Dziś muszę objeżdżać, a przy nowych rozwiązaniach, nie będą musiała tego pewnie robić. Mieszkańców denerwowało też, że często przyjeżdżała policja i karała tych, którzy nie respektowali przepisów. A przecież przed wybudowaniem łącznika ruch był dwukierunkowy - tłumaczy pani Magda.
Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami powiedział nam, że zmiany są wprowadzane na żądania większości mieszkańców. - Przeprowadziliśmy ankietę z której wynikała, że ponad sto osób proponuje wprowadzenie ruchu dwukierunkowego, natomiast za pozostawieniem dotychczasowego rozwiązania głosowało tylko kilkanaście osób. Dlatego wprowadzamy zmiany. Nie ukrywam, że będą one gorsze dla bezpieczeństwa pieszych. Obecnie przy ruchu jednokierunkowym najczęściej idą oni ulicą, bo na chodnikach parkują samochody. Od wtorku chodzenie po ulicy będzie niebezpieczne. Jeśli jednak mieszkańcy postulowali takie rozwiązanie, to nie będziemy się sprzeciwiać - tłumaczy dyrektor Paweł Urbański.

Dodaje też, że poprzednie rozwiązania także wprowadzono na życzenie mieszkańców. Otóż obawiali się oni, że po oddaniu do użytku łącznika ulic Konstruktorów i Spawaczy, wiele aut wyjeżdżając z Konstruktorów, będzie kierowało się w Mechaników, co naruszy spokój mieszkańców.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.