Aleksandra Sierżant

Złóż życzenia pielęgniarkom na... banerze! Taki zawisł przed szpitalem w Gorzowie Wielkopolskim

Pielęgniarki i położne, bo o nich jest mowa, obchodzili 12 maja swoje święto Fot. Szpital w Gorzowie Wielkopolskim Pielęgniarki i położne, bo o nich jest mowa, obchodzili 12 maja swoje święto
Aleksandra Sierżant

Są bardzo empatyczne, troskliwe, gotowe do poświeceń i zawsze mają czas dla pacjentów. Pielęgniarki i położne, bo o nich jest mowa, obchodzili 12 maja swoje święto. Z tej okazji przed Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. zawisł baner, na którym każdy chętny może wyrazić swoje słowa podziękowania.

- Czasy nie pozwalają na osobiste składanie życzeń i podziękowań pielęgniarkom i położnym, taka forma wydała się nam bezpieczna i przystępna dla wszystkich chętnych – mówi Anna Maciejewicz, dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie – Bardzo się cieszę, że zarząd lecznicy zaakceptował ten pomysł.

 

Życzenia, by każdego dnia pielęgniarki, pielęgniarze i położne czuli się doceniani złożyła także Katarzyna Barna, dyrektor ds. pielęgniarstwa w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

 

[sc]Pielęgniarek coraz mniej [/sc]

 

Jednak dane są niepokojące. Pielęgniarek i położnych z każdym rokiem ubywa.

 

- W Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w tej chwili jest zrzeszonych ok. 3200 osób Marta Powchowicz – przewodnicząca izby. - W ubiegłym roku przyjęliśmy tylko 5 osób, które rozpoczynają pracę w tym zawodzie, a pod koniec roku będziemy mieli ponad 970 osób, które już osiągnęły, lub wkrótce osiągną wiek emerytalny. Tą lukę pokoleniową trudno będzie szybko zapełnić.

 

Czy sytuację poprawi uruchomiony na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. kierunek pielęgniarstwo? Od października 2020 r. wybrało go około 40 osób. Studia I stopnia o profilu praktycznym w tym zawodzie trwają 3 lata.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Sierżant

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.