Marzena Sutryk

Zielone światło dla in vitro w województwie zachodniopomorskim. Marszałek województwa chce wesprzeć program

Samorząd województwa zachodniopomorskiego chce jeszcze w 2018 r. zaproponować zachodniopomorskim samorządom kwotę 300 tys. złotych Fot. archiwum Samorząd województwa zachodniopomorskiego chce jeszcze w 2018 r. zaproponować zachodniopomorskim samorządom kwotę 300 tys. złotych
Marzena Sutryk

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz proponuje wsparcie realizacji programów in vitro na Pomorzu Zachodnim. Na ten cel zarezerwowano już 300 tys. złotych.

Samorząd województwa zachodniopomorskiego chce jeszcze w tym roku zaproponować zachodniopomorskim samorządom kwotę 300 tys. złotych, a o środki mogłyby się starać te gminy, które pomyślnie przejdą proces certyfikacji oraz uruchomią program in vitro na swoim terenie.

Pomoc Urzędu Marszałkowskiego mogłaby trafić do par, mieszkających w gminach, które w tym roku uruchamiają na swoim terenie takie przedsięwzięcia. Projekt uchwały skierowano do radnych województwa, a jeszcze przed wakacjami powinien się nim zająć sejmik województwa zachodniopomorskiego.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.