Żeby upały nie były niebezpieczne

Czytaj dalej

Żeby upały nie były niebezpieczne

Trzeba pić dużo wody i używać kremu ochronnego

Tegoroczne lato rozpieszcza nas wyjątkowo piękną, upalną pogodą. Jednak to, co dla jednych jest frajdą i relaksem, dla drugich może być udręką. Dlatego podczas upałów seniorzy powinni być szczególnie ostrożni i dbać o siebie oraz o swoje wnuki.

Na skutki wysokich temperatur najbardziej narażone są właśnie osoby starsze oraz dzieci. Upał może też pogorszyć samopoczucie kogoś, kto jest chory na cukrzycę, nadciśnienie lub ma problemy z sercem.

Żeby nie bać się korzystać z lata, najlepiej przestrzegać kilku zasad. Pierwszą i najważniejszą jest unikanie wychodzenia z domu w najgorętszej porze dnia, czyli między godz. 10 i 17. A gdy już mamy kontakt ze słońcem, pamiętajmy o stosowaniu kremów ochronnych z jak najwyższym filtrem.

Nie można też zapomnieć o nakryciu głowy, przewiewnym ubraniu i okularach przeciwsłonecznych. Niezwykle ważne jest picie dużych ilości płynów i unikanie tych zawierających cukier i alkohol.

Zwracajmy uwagę na świeżość spożywanych posiłków, zwłaszcza warzyw, jajek, lodów. Nie należy podejmować dużego wysiłku fizycznego, a w ciągu dnia często korzystać z chłodnego prysznica.

Niekorzystne dla samopoczucia są duże różnice temperatur, kiedy z mocno klimatyzowanego pomieszczenia wychodzimy na nagrzaną ulicę. Jeśli tylko zaobserwujemy, że z naszym organizmem dzieje się coś złego, natychmiast zgłośmy się do lekarza.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.