mar

Zarząd powiatu zamierza odwołać dyrektora I LO w Dębicy

Starosta Andrzej Reguła wie, że konflikt w ILO nie służy nikomu. Zanim podejmie decyzję, chce poznać opinie innych Fot. profil na Facebooku powiatu dębickiego Starosta Andrzej Reguła wie, że konflikt w ILO nie służy nikomu. Zanim podejmie decyzję, chce poznać opinie innych
mar

Zarząd powiatu dębickiego chce odwołać dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego. Z decyzją poczeka jednak na opinię kuratora oświaty.

Starosta Andrzej Reguła przyznaje, że jedynym argumentem, który ma, żeby odwołać Leszka Klabacha, dyrektora I LO w Dębicy, jest konflikt z nauczycielami. - Czy to nie za mało? - zastanawia się i dodaje, że na razie zarząd powiatu podjął decyzję, żeby przygotować uchwałę o odwołaniu dyrektora. Chce też wystąpić do Kuratorium Oświaty o opinię na temat swojego pomysłu. - Opinia nie jest dla nas wiążąca, ale chcemy ją poznać - mówi starosta.

Nauczyciele mówią dyrektorowi - nie

Na razie Andrzej Reguła poznał opinię rady pedagogicznej na temat współpracy z dyrektorem I LO. Była miażdżąca dla Leszka Klabachy. 26 nauczycieli nie wyobraża sobie dalszej z nim pracy, 15 poprało dyrektora, dwóch wstrzymało się od głosu.

W dalszej części przeczytasz m.in.: "Około 26 nauczycieli szkoły nie akceptuje stylu zarządzania swojego nowego szefa. Jak mówią, od półtora roku nie są w stanie dojść do porozumienia z dyrektorem. Chodzi o to, w jaki sposób dyrektor traktuje swoich pracowników. Nauczyciele mówią o mobbingu. Leszek Klabacha o skutecznym zarządzaniu."

 

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
mar

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.