Żarskie Róże Biznesu rozdane po raz drugi

Czytaj dalej
Fot. Kamila Kamiennik
Kamila Kamiennik

Żarskie Róże Biznesu rozdane po raz drugi

Kamila Kamiennik

Żarskie Róże Biznesu zostały rozdane już po raz drugi. W tym roku wręczono aż pięć statuetek w różnych kategoriach, najlepszym przedsiębiorcom pochodzącym z naszego powiatu.

- Myślałam, że w tym roku będzie łatwiej z wyłonieniem laureatów w poszczególnych kategoriach Żarskich Róż Biznesu. Myliłam się, było jeszcze trudniej, dlatego, że w zeszłym roku w naszym mieście bardzo dużo się działo - mówi Grażyna Bar.
To już druga edycja plebiscytu Żarskie Róże Biznesu. Burmistrz Danuta Madej wręczyła pięć statuetek przedsiębiorcom, którzy odnieśli ogromny sukces na rynku biznesowym.

W tym roku honorowe statuetki zostały wręczone w pięciu kategoriach. Nominowani w kategorii Firma Roku byli Przedsiębiorstwo Budowlane Janbud, Apress Paweł Sinkiewicz, Wentor Piotr Wentlant, Prywatne Centrum Chirurgiczne Eskulap Gabinety Specjalistyczne Janusz Stankiewicz. Zwycięzcą w tej kategorii został Kazimierz Długosz prezes zarządu firmy Janbud Sp. z.o.o. - Moja firma budowlna wybudowała kilkaset obiektów przez 20 lat działalności na rynku, a także doczekaliśmy się wielu prestiżowych nagród. Jednak jest to nasza pierwsza taka statuetka. Cieszę się, że otrzymałem właśnie tą nagrodę, ponieważ wielu przedsiębiorców, którzy zostali nominowani, to klienci firmy Janbud. To znak, że inne firmy istnieją dzięki nam - mówił Kazimierz Długosz.

W kategorii Mecenas kultury/sportu nominowani zostali Magorex Robert Górka, AK Anatol Anatol Kałasznikow i Tempus Polska. Statuetkę za mecenasa kultury i sportu otrzymał Anatol Kałasznikow.

- Zeszły rok był ważny dla mojej firmy. Bardzo dużo się działo w sporcie. Nie było miesiąca, w którym nie przygotowywałem jakiejś imprezy sportowej. Głównym celem mojej firmy jest promocja sportu wśród młodzieży do 16 roku życia. Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem - mówi Anatol Kałasznikow.

Trzecią kategorią Róż Biznesu był Produkt/Usługa roku. Nominowani w tej kategorii to AK Anatol Anatol Kałasznikow, M&J Sp. z o.o. i BWH Electric Wiesław Skotnicki. Statuetkę za produkt roku, czyli Carbosmar, czyli paliwa do kotłów grzewczych otrzymał Wiesław Skotnicki.

- To wyróżnienie jest dla mnie ogrmonie ważne, ponieważ wszystkie czynności związane z wprowadzeniem i opatentowaniem produktu na rynek, to bardzo trudny proces. Z zamiłowania jestem żeglarzem, czasami muszę zmierzać się z ekstremalnymi warunkami. Ale to nic w porównaniu z dochodzeniem do sukcesu - mówi W.Skotnicki.

Kolejna kategoria to Wydarzenie Gospodarcze Roku. W tym roku nominowani zostali Cech Rzemiosł Różnych, Handlu i Przedsiębiorczości, Apress Paweł Sinkiewicz, a także Orsat Zakład Pracy Chronionej Sp. z o.o. Jednak to Apress pokonał mocną konkurencję.Niestety z przyczyn losowych własciciel Paweł Sinkiewicz nie mógł osobiście odebrać statuetki.

- Jest to nasz debiut w tym konkursie, ale jak się okazuje bardzo udany. Każdego dnia optymistycznie patrzymy w przyszłość - mówił przedstawiciel firmy Apress.

Piąta kategoria to Nagroda Specjalna. Jest to inicjatywa burmistrz Danuty Madej, która w ten sposób wyróżniła Rafała Gulkę z firmy Relpol.

- Firma Relpol działa na rynku od 56 lat. Zatrudniamy około 800 osób. Zajmujemy się produkcją przekaźników elektromagnetycznych. Mamy kilka oddziałów za granicą. Bardzo cieszymy się z tej nagrody, to ogromne wyróżnienie dla mnie i moich pracowników. Jest to nagroda specjalna, więc traktuję ją jako wspaniałe podsumowanie naszej kilkudziesięcioletniej działalności - mówi Robert Gulka, prezes zarządu spółki Relpol.

Wszyscy nominowani przedsiębiorcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne róże, które osobiście wręczała Danuta Madej.

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.