Żarska Lewica się rozpada. Partię porzucił już radny Leszek Wroczyński

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Nadleśnictwo Wymiarki
BS

Żarska Lewica się rozpada. Partię porzucił już radny Leszek Wroczyński

BS

Szykują się roszady w radzie miasta. Po ponad roku bycia radnym Leszek Wroczyński rzuca partyjną legitymacją i odchodzi z Lewicy.

-Zrezygnowałem z członkostwa w SLD, bo uważam, że ta partia zmierza w stronę niebytu politycznego, a jej obecna sytuacja zupełnie mnie do niej nie przekonuje - tłumaczy L. Wroczyński. Radny nie zamierza odchodzić jednak z klubu lewicy w radzie miasta. - Poglądów nie zmieniam, a partia i klub to dwie różne rzeczy. Z partii odszedłem, bo ma niskie notowania i popełniła różne błędy, czego wynikiem są chociażby wyniki wyborów, w tym samorządowych - wyjaśnia L. Wroczyński.

Radny nie ma jednak pewności, czy po porzuceniu partii znajdzie się jeszcze dla niego miejsce w dotychczasowym klubie radnych. - Będą teraz posiedzenia komisji oraz sesja, to porozmawiam z moimi kolegami. Jeśli okaże się, że jest problem, to odejdę z klubu i będę się zastanawiać co dalej. Nie wiadomo jak potoczą się moje losy - przyznaje L. Wroczyński.

Do tej pory w klubie Lewicy do SLD należały trzy osoby na pięcioro członków.

- Ja i pan Rudolf Kikowicz nie należymy do partii - mówi radny Jacek Niezgodzki. Według niego brak partyjnej legitymacji nie oznacza wykluczenia Wroczyńskiego z klubu. - To jest tylko i wyłącznie jego osobista decyzja. Moim zdaniem nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o działalność naszego klubu - twierdzi.

Nie zmienić ma się też sytuacja klubu Dobre Miasto Gmina Powiat. Przynajmniej na razie. - Póki co nie zmieniam barw, ale niewykluczone, że w przyszłości wraz z radnymi Rubczyńskim i Chmielewskim pójdziemy w stronę Lepsze lubuskie - mówi Łukasz Matyjasek. - Sympatyzujemy z tym stowarzyszeniem, ale reprezentujemy komitet wyborców i nie chcemy przypinać sobie partyjnych łatek, ale w przyszłości możemy wstąpić do tego stowarzyszenia - zaznacza Grzegorz Chmielewski.

BS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.