Rafał Nagórski

Zaczną od jeziora. Później szlak na rzekach

Szlak kajakowy powstanie na jez. Łętowskim. Nowe przystanie pojawią się też na rzekach Grabowej i Wieprzy Fot. gmina Sławno Szlak kajakowy powstanie na jez. Łętowskim. Nowe przystanie pojawią się też na rzekach Grabowej i Wieprzy
Rafał Nagórski

Gmina Sławno zdobyła unijną dotację na budowę szlaku kajakowego na jeziorze Łętowskim. Nowe przystanie powstaną też na rzekach.

- To świetna informacja dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Pięknie położone jezioro Łętowskie to nasza perełka turystyczna i robimy kolejny krok, by ją uatrakcyjnić - mówi Ryszard Stachowiak, wójt gminy wiejskiej Sławno, która zdobyła unijną dotację na budowę szlaku kajakowego na jeziorze. Realizacja projektu polegać będzie m.in. na budowie pomostu pływającego o długości 114 m , budowie wiat oraz magazynu na kajaki, montażu stołów, ław, stojaków oraz wykonaniu miejsca wypoczynku z placem na ognisko. Wartość inwestycji sięga blisko 350 tysięcy złotych, a unijna dotacja pokryje ponad 68 procent kosztów, czyli sięgnie blisko 240 tysięcy.

- Wkrótce chcemy wyłonić wykonawcę i z pracami ruszyć jak najszybciej, żeby wszystko było gotowe jeszcze przed tegorocznymi wakacjami - powiedział nam wójt podkreślając, że Łętowo to bardzo atrakcyjne jezioro z krystalicznie czystą wodą płynącą wśród lasów i łąk. Ma powierzchnię ponad 400 hektarów. Mnogość gatunków ryb, czapli siwych, żurawi, różnych gatunków kaczek i innych zwierząt stanowią o atrakcyjności przyrodniczej południowej części gminy Sławno.

Rozciąga się tutaj rozległy kompleks lasów liściastych rosnących wzdłuż doliny Grabowej i Wieprzy. I właśnie z rzekami Grabową i Wieprzą związany jest drugi z projektów gminy wiejskiej Sławno, do udziału w którym zaprosiła ona wszystkie gminy powiatu sławieńskiego i Polanów. - Szlak kajakowy powstanie również na dwóch wspomnianych rzekach. Pojawią się nowe przystanie, miejsca do przenoszenia kajaków i oznakowania terenu. W tym przypadku mówimy o projekcie, którego wartość przekroczy już milion złotych, ale prace na nim mają ruszyć po tegorocznym sezonie - zapowiedział Ryszard Stachowiak.

Rafał Nagórski

Pracę w dziennikarstwie zaczynałem w 2001 roku jako student… ekonomii. Kiedyś były specjalizacje tematyczne, dzisiaj ich już nie ma. Pracuję jako dziennikarz, redaktor, czasem jako wydawca. Pasja numer jeden to sport. Niemal wszystkie dyscypliny, ale z piłką nożną na pierwszym miejscu. Pasja numer dwa to podróże, przede wszystkim górskie wyprawy. W wolnym czasie próbuję zadbać o dobrą formę fizyczną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

43,50 87,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.