Celina Wojda [email protected]

Zabytkowa willa z hotelową duszą w centrum miasta

Sala restauracyjna, w której serwowane są dania, ale także organizowane różne przyjęcia i imprezy - wesela, chrzciny, urodziny, sylwester. Fot. Sebastian Wołosz Sala restauracyjna, w której serwowane są dania, ale także organizowane różne przyjęcia i imprezy - wesela, chrzciny, urodziny, sylwester.
Celina Wojda [email protected]

Dzisiaj zaglądnęliśmy do jednego z czterogwiazdkowych hoteli w mieście.

Hotel Atrium mieści się przy alei Wojska Polskiego w jednej z pięknych zabytkowych willi. To miejsce ma w sobie coś wyjątkowego, coś co przyciąga gości z całego świata. Nam udało się zajrzeć do tego klimatycznego i bardzo fajnego hotelu.

Już na samym wejściu wita nas oryginalna klatka schodowa. Ostatnio przeszła gruntowną renowację, która przywróciła jej wygląd sprzed ponad 100 lat.

Apartament z sauną

W hotelu znajduje się łącznie 30 pokoi dwuosobowych. Oprócz nich goście mogą wynająć też przestronny apartament. A w apartamencie obok sypialni jest salon i dwie łazienki. Wszystko starannie umeblowane w klasycznym i eleganckim stylu.

Apartament jest przestronny - miejsca wystarczy tu nawet dla czteroosobowej rodziny z dziećmi. W dużym salonie oprócz foteli jest rozkładana sofa, stolik kawowy, telewizor i barek. Jasne wnętrze sypialni oraz duże łoże sprawiają wrażenie bardzo przytulnego pokoju. W apartamencie są dwie łazienki. Do jednej można wejść z sypialni, do drugiej z salonu.

Goście, którzy wynajmują apartament mają także bezpośrednie wejście do hotelowej sauny.

- Sauna jest dostępna w cenie wynajmu apartamentu - podkreśla Daniel Wyżykowski, prezes zarządu Hotelu Atrium i z duma opowiada, że własnie z tego apartamentu kosrzystali już w hotelu tacy go0ście jak Mariusz Pudzianowski, Edyta Górniak, Magda Gessler.

Sala kominkowa i restauracja

Na parterze kamienicy znajdują się dwie sale. Mniejsza kominkowa, druga restauracyjna, w której serwowane są posiłki, ale także organizowane przyjęcia i imprezy - wesela, chrzciny, urodziny, sylwester. Tutaj też odbywają się wieczorki muzyczne. Piękne utwory wybrzmiewają z ustawionego w sali pianina.

Atutem hotelu jest smaczna kuchnia. Nad jej smakami i daniami pracuje dwóch kucharzy.

- To takie nietypowe, że mamy dwóch szefów kuchni - śmieje się Daniel Wyżykowski. - Ale to właśnie oni sprawiają, że nasza kuchnia jest tak wyjątkowa.

Smak kuchni Hotelu Atrium doceniła sama Magda Gessler, która podczas ostatniej wizyty chwaliła potrawy, jakie przygotowali dla niej Jerzy Miezio i Jarosław Helstajn.

Smacznie, miło i rodzinnie

Hotel Atrium słynie nie tylko z ładnych i klimatycznych pokoi (każdy wykonany według innego pomysłu), ale także z rodzinnej atmosfery. Stali goście mają już swoje ulubione miejsca i pracownicy hotelu doskonale o tym wiedzą. A goście, którzy przyjadą tam pierwszy raz chętnie wracają ponownie, bo czują się tam jak w domu.

- Dużą wagę przywiązujemy do upodobań naszych gości - mówi magdalena Sikorska. - Wiemy kto jaką jajecznicę lubi, jaką gazetę preferuje, w którym pokoju woli mieszkać.

Do tej pory odwiedziliśmy już bardzo dużo miejsc. Ale może są jeszcze takie, do których chcecie abyśmy zajrzeli. Może znacie takie budynki, kamienice, mieszkania, pokoje gdzie warto zaglądnąć do środka i sprawdzić co się w nich dzieje.

Czekamy na Wasze propozycje. Informacje przysyłajcie na adres poczty elektronicznej.

Celina Wojda [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.