Zabójstwo przy ul. Boboli - jest akt oskarżenia! Zamordował siostrę, bo pokłócili się o spadek?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Małgorzata Oberlan

Zabójstwo przy ul. Boboli - jest akt oskarżenia! Zamordował siostrę, bo pokłócili się o spadek?

Małgorzata Oberlan

Do rodzinnej masakry przy ul. Boboli w Toruniu doszło w Nowy Rok. Sławomir S. zadał siostrze pięć ciosów nożem i rzucił się na szwagra. Dziś (02.09) prokuratura poinformowała o skierowaniu aktu oskarżenia do sądu.

62-letni Sławomir S. oskarżony został o zabójstwo własnej siostry i usiłowanie zabójstwa szwagra. Grozi mu nawet dożywocie. Śledztwo w sprawie tej rodzinnej masakry prowadziła Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum Zachód. Ona też skierowała własnie do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Co ustaliła?

1 stycznia 2019 roku, we wczesnych godzinach popołudniowych, Sławomir S. poszedł do domu swojej siostry na ul. Boboli (Chełmińskie Przedmieście). Chciał się z nią rozmówić na temat uregulowania przez niego zachowku ze spadku po zmarłej matce. Kwestie finansowe, wysokość zachowku i terminy spłat od dawna były tematem spornym między rodzeństwem. U Sławomira S. wywoływały wyjątkowe napięcie.

Tamtego dnia w żyłach Sławomira S. buzował jeszcze alkohol. Nie tylko pił go w sylwestra. Zdążył też napić się w Nowy Rok rano. Na wizytę do siostry zabrał za sobą... dwa noże. Rozmowa rodzeństwa szybko przerodziła się w awanturę. Sławomir S. wyzywał siostrę używając najgorszych wulgaryzmów. Do eskalacji agresji doszło, gdy kobieta już odprowadzała go do drzwi wyjściowych.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.