Za trzy lata będzie nowy Teatr Polski w Szczecinie. Rusza wielka przebudowa

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Za trzy lata będzie nowy Teatr Polski w Szczecinie. Rusza wielka przebudowa

Małgorzata Klimczak

Teatr Polski wszedł w kolejny etap rozbudowy swojej siedziby. Podpisał umowę z inżynierem kontraktu . Inwestycję nadzorować będzie Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych EKO-INWEST ze Szczecina.

Gmach Teatru Polskiego w Szczecinie zostanie przebudowany, rozbudowany oraz wyposażony w nowoczesną infrastrukturę techniczną.

Projekt przebudowy przewiduje przywrócenie pierwotnego wyglądu teatru, który został wybudowany w latach 1928-1929 według projektu architekta A. Tesmachera.

Na drugim piętrze obecnej siedziby teatru znajdą się pokoje gościnne i sala klubowa, a główna sala teatralna zmieni się w wielofunkcyjną salę prób (będą mogły być w niej organizowane bale, bankiety czy spektakle kameralne).

Na parterze wciąż będzie funkcjonował teatr - kabaret.

W ramach inwestycji powstanie również zupełnie nowa część teatru. Jej konstrukcja będzie żelbetonowa, a materiałami decydującymi o charakterze budynku będą szkło i stal. Nowe sceny teatralne, których ma być 5, będą pierwszymi profesjonalnymi scenami dramatycznymi w Szczecinie.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.