AREK

Wybory samorządowe: 38 miejscowości regionu z drugą turą

Mieszkańcy 38 miejscowości z woj. śląskiego jeszcze raz pójdą na wybory Fot. KAROLINA MISZTAL Mieszkańcy 38 miejscowości z woj. śląskiego jeszcze raz pójdą na wybory
AREK

W kilkudziesięciu miastach i gminach województwa śląskiego mieszkańcy jeszcze raz wezmą udział w głosowaniu. W niedzielę druga tura wyborów samorządowych.

W niedzielę, 4 listopada, odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Głosowanie zostanie przeprowadzone w miastach i gminach, w których nie wybrano wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, czyli tam, gdzie żaden z kandydatów nie uzyskał poparcia przekraczającego 50 procent. Taka sytuacja miała miejsce w 652 gminach w całej Polsce.

W województwie śląskim ponownie do lokali wyborczych wybiorą się mieszkańcy 38 miejscowości. W 19 miastach wybierać będziemy prezydentów i burmistrzów. Są to: Bielsko-Biała, Bytom, Blachownia, Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Lędziny, Miasteczko Śląskie, Mysłowice, Myszków, Pszów, Racibórz, Ruda Śląska, Siewierz, Świętochłowice, Ustroń, Woźniki, Zabrze, Zawiercie i Żory. W 19 miejscowościach wybierać będziemy wójtów. Są to: Czernichów, Istebna, Janów, Kamienica Polska, Konopiska, Kozy, Krupski Młyn, Lyski, Miedźna, Niegowa, Panki, Poczesna, Rędziny, Szczekociny, Wilkowice, Włodowice, Wręczyca Wielka, Popów, Żarnowiec.

Podobnie jak w pierwszej turze lokale wyborcze będą czynne od godziny 7 do godziny 21. Znajdują się w tych samych miejscach co 21 października, gdy pierwszy raz oddawaliśmy głos. Ważne, aby zabrać ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport). Członkowie komisji będą wymagać jego okazania w celu weryfikacji w spisie wyborców.

Kiedy już odbierzemy kartę do głosowania, do wyboru będziemy mieli dwa nazwiska kandydatów, którzy zdobyli najwięcej głosów w pierwszej turze. Przy nazwisku wybranego kandydata należy postawić znak X (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki). Jeżeli znak X zostanie postawiony w obu kratkach obok kandydatów, albo nie będzie go wcale, głos będzie nieważny. Informację, jak poprawnie zagłosować, znajdą Państwo na dole karty. Uwaga, na karcie do głosowania może być też nazwisko tylko jednego kandydata. Będzie tak, gdy drugi wycofa swoją kandydaturę lub utraci prawo wyborcze. W takim przypadku stawiamy znak X w kratce TAK (gdy popieramy kandydata) lub NIE (gdy nie popieramy kandydata).

Przypominamy, że od północy do zakończenia głosowania w całym kraju obowiązuje cisza wyborcza.

AREK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.