Wybory samorządowe 2018. Brudna kampania ogarnęła Przemyśl. Padają oskarżenia [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Wybory samorządowe 2018. Brudna kampania ogarnęła Przemyśl. Padają oskarżenia [WIDEO, ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal

Wybory samorządowe już w niedzielę, a w Przemyślu wojna. Na wczorajszej konferencji prasowej Wojciech Bakun, poseł Kukiz’15 oraz kandydat na prezydenta Przemyśla, zarzucił prowadzenie brudnej kampanii komitetowi Prawa i Sprawiedliwości.

Zaklejanie nawzajem plakatów przez komitety wyborcze czy walka o najlepsze miejsca na bilbordy to jeszcze nic wielkiego. Jak powiedział Bakun, to piaskownica. Jego zdaniem w Przemyślu dzieją się rzeczy o wiele gorsze.

- Jeżeli na oficjalnej stronie kandydata na prezydenta Przemyśla z ramienia PiS pojawiają się wpisy atakujące nie tylko kandydatów, ale także rodzinę kandydata, a także dzieci kandydata, jeżeli pojawiają się wpisy rasistowskie, i jeżeli w dyskusji pod tym wątkiem bierze udział szef sztabu Prawa i Sprawiedliwości, to mówimy o jak najbrudniejszej, jak najbardziej obrzydliwej kampanii, którą można prowadzić - stwierdził Wojciech Bakun. I wyraził przypuszczenie, że „być może taka brudna kampania dzieje się za aprobatą kandydata PiS na prezydenta Janusza Hamryszczaka”, bo obraźliwe wpisy nie znikają z jego oficjalnej strony na Facebooku.

- Wiemy o zarzutach wysuwanych wobec nas. Konsultujemy tę sprawę z prawnikami. Do czasu uzyskania od nich opinii wstrzymujemy się z komentarzami w tej sprawie.

- mówi “Nowinom” Grzegorz Lewandowski, szef sztabu wyborczego PiS w Przemyślu.

Obraźliwe wpisy wykonywane są z konta „Paula Korzępa”. To fałszywe, założone niedawno, prywatne konto na Facebooku. Jego właściciel lub właścicielka nie podaje informacji o sobie, nie publikuje zdjęć. Zwróciliśmy się do osoby przedstawiającej się jako „Paula Korzępa” z prośbą o kontakt. Nie odpowiedziała. Wczoraj w sprawie wpisów trafiło zawiadomienie do policji.

W dalszej części artykułu:

 • jak wygląda brudna kampania wyborcza?
 • kim jest „Paula Korzępa”?
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.