Wybory do europarlamentu. Krzysztof Jurgiel: Wiecznie drugi na euroliście

Czytaj dalej
Tomasz Maleta

Wybory do europarlamentu. Krzysztof Jurgiel: Wiecznie drugi na euroliście

Tomasz Maleta

Jeśli podlaski elektorat zmobilizuje się wystarczająco mocno, co najmniej tak samo jak w ostatnich wyborach sejmikowych, to jest nie tylko w stanie przeciwważyć olsztyński, ale też zniwelować bonus, jaki na starcie ma Karol Karski - jako lider listy - nad Krzysztofem Jurgielem.

Gdy w czerwcu ubiegłego roku Krzysztof Jurgiel żegnał się z teką ministra rolnictwa - oficjalnie z powodów osobistych, nieoficjalnie ruch ten miał polepszyć notowania PiS w walce z PSL o elektorat wiejski przed samorządową elekcją - spekulowano, że na otarcie łez będzie przymierzany jako kandydat na europosła. Co prawda nie wspominano z jakiego miejsca, ale siłą rzeczy każdy były lub obecny minister jest naturalną lokomotywą wyborczą. Prawidłowość ta znalazła zresztą odzwierciedlenie w przedstawionych we wtorek przez PiS propozycjach partyjnych eurojedynek.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.