Wybierz trasę i włącz telefon. Przewodnik nie będzie już potrzebny

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Dariusz Brożek

Wybierz trasę i włącz telefon. Przewodnik nie będzie już potrzebny

Dariusz Brożek

Nie trzeba już studiować przewodników turystycznych, żeby pozwiedzać. Wystarczy komórka

Rodzinny wypad do Międzyrzecza - to trasa, na której nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Wokół Międzyrzecza na rowerze - to szlak w sam raz dla cyklistów. Międzyrzecz w pigułce - ta trasa będzie dobra dla zabieganych. Szlakiem fortyfikacji - dla tych, których ciągnie do bunkrów. Smaki Międzyrzecza - dla smakoszy. Wszystkie pięć tras można teraz pokonać z pomocą aplikacji mobilnej Footsteps na telefon czy tablet. Aplikacja jest darmowa, wystarczy tylko ją pobrać i zainstalować (szczegóły na stronie miasta).

Jak działa turystyczna nowinka? Użytkownik najpierw określa swoje zainteresowania... wybierając osobowości, a tych jest dziesięć. To m.in. turysta, smakosz, hipster, historyk, głowa rodziny czy miłośnik sztuki.

Gdy już się określimy, dostajemy gotową trasę zwiedzania, dopasowaną do naszych preferencji. Na ekranie pojawia się interaktywna mapa Międzyrzecza z punktami wartymi odwiedzenia i znacznikiem lokalizacji.

- Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcia, filmy czy odnośniki do stron internetowych. W każdej chwili możemy też przerwać zwiedzanie i zrobić sobie przerwę, np. na posiłek, a aplikacja podpowie nam, gdzie znajdują się najbliższe restauracje - informuje Patrycja Klarecka-Haładus, rzeczniczka urzędu miejskiego.

Wszystkie pięć międzyrzeckich tras zostało opracowanych przez profesjonalny zespół współpracujący z przedstawicielami gminy.
Aplikacja to kolejne udogodnienie, jakie w tym roku przygotowała gmina z myślą o turystach czy mieszkańcach, którzy w wakacje chcą lepiej poznać miasto i okolice. Od połowy czerwca na Rynku działa też Punkt Informacji Turystycznej. Oprócz pamiątkowych gadżetów ma ulotki z opisem największych okolicznych atrakcji czy mapy z zaznaczonymi szlakami turystycznymi.

Dariusz Brożek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.