Wszystkie smaki Italii w Manufakturze

Czytaj dalej

Wszystkie smaki Italii w Manufakturze

Jeszcze tylko przez najbliższy weekend będzie można bliżej poznać smaki Włoch dzięki jarmarkowi rozłożonemu na rynku Manufaktury. Stoiska zostaną tam do poniedziałku, 3 września.

Choć lato powoli się kończy, jest szansa, by nieco je przedłużyć i uczcić w prawdziwie włoskim stylu. Na rynek Manufaktury wrócił uwielbiany przez łodzian i turystów jarmark Fiere del Gusto&buon Gusto z mnóstwem przysmaków prosto z Italii.

To już kolejny raz, gdy barwni i charyzmatyczni Włosi przywożą do Manufaktury wszystko to, co najlepsze w ich ojczyźnie. A włoska kuchnia to nie tylko makaron, pizza, mozzarella i szynka parmeńska.

Lokalni producenci z kilku regionów Włoch, w tym z Toskanii, Sycylii, Sardynii, Lacjum i Apulii, przedstawiają swoje flagowe produkty. Będą to m.in. karczochy z Apulii, anchois, czekolada cynamonowa czy sól z czarnej trufli.

Organizatorzy przekonują również, że warto spróbować innych, mniej oczywistych produktów z Italii: serów o smaku wina i piwa, oryginalnej szynki parmeńskiej, bresaoli, specku i pancetty. Naprawdę warto, bo jarmark wróci do Łodzi dopiero za rok.

Stoiska zostały rozstawione wzdłuż trasy przejazdu tramwaju. Wstęp na jarmark jest wolny, można go odwiedzać w godzinach otwarcia placówki. Więcej informacji pod numerem (42) 664-92-89 i na www.manufaktura.com

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.