Woliński Park Narodowy - to serce wyspy Wolin

Czytaj dalej
Joanna Maraszek

Woliński Park Narodowy - to serce wyspy Wolin

Joanna Maraszek

Jesteś w okolicy? Musisz tu przyjść. W Wolińskim Parku Narodowym możesz odpocząć od Słońca w cieniu drzew i delektować się widokiem pięknego krajobrazu. Możesz zwiedzić zagrodę z żubrami i zobaczyć niezwykłe - turkusowe jezioro. Ale to nie wszystkie atrakcje.

Woliński Park Narodowy został utworzony w 1960 roku. Obejmuje on ochroną część największej polskiej wyspy. Do szczególnych walorów Parku należą: najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, dobrze zachowane lasy bukowe, unikalna - wyspiarska delta Świny, przybrzeżny pas wód Bałtyku.

Zarówno na terenach parku, jak w jego okolicach nie brakuje pozostałości grodzisk i miejsc związanych z osadnictwem z czasów historycznych. Najwięcej jest śladów związanych z czasami ostatniej wojny: okopy, bunkry oraz pozostałości fundamentów broni V-3 w Wicku.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maraszek

Dziennikarka, prezenterka, operator kamery i montażysta. Z mediami związana od 2006 roku.  Początkowo wyłącznie z telewizją (najpierw regionalną, później ogólnopolską), od 2013 roku z prasą. W drodze zawodowej uczyłam się od praktykujących dziennikarzy, którzy mawiali, że dziennikarz, by rozumieć, co robi musi znać warsztat pracy od podszewki, a więc stanąć i przed kamerą i za nią. Tak też było.


What yoy pay attention to grows - pisał Deepak Chopra. Nic prostszego i bardziej prawdziwego, bo rzeczywiście to, na czym skupiamy uwagę rośnie. Warto więc skupiać uwagę na swoim otoczeniu, by rosło, a my razem z nim. Takim podejściem staram się kierować w codziennej pracy dziennikarza w moim rodzinnym mieście - Świnoujściu.


Poza pracą piszę i ilustruję bajki dla dzieci, maluję, gotuję z wielką pasją i pływam (w basenie wpław, po Bałtyku głównie na dziobie, rzadziej za sterem).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.