Wójt bez przychylnej rady zarabiać normalnie nie może

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Wójt bez przychylnej rady zarabiać normalnie nie może

Sławomir Bobbe

Nowy włodarz Białych Błot będzie zarabiał mniej niż podwładni. Obniżkę załatwili mu nieprzychylni radni

W niektórych gminach powiatu bydgoskiego przepychanki między wójtami i radnymi możemy obserwować przez całą, pięcioletnią kadencję.

Wyborcze emocje już opadły, ale w wielu gminach będą wracać w czasie każdej sesji rady gminy czy miasta. Okazało się bowiem, że bardzo często tam, gdzie nadeszła zmiana na stanowisku wójta czy burmistrza, układ sił w radach się nie zmienił. A to oznacza kłopoty dla nowych włodarzy i nieustanne pole ambicjonalnych wojenek.

Do największej sensacji wyborczej doszło zdaniem wielu w Koronowie, gdzie wieloletniego, jak się wydawało „nie do ruszenia”, burmistrza Stanisława Gliszczyńskiego, zastąpił młody, bo zaledwie 34-letnie, Patryk Mikołajewski. O tym, że rządzić miastem i gminem nie będzie mu łatwo przekonał się już w czasie pierwszej sesji. Większość w 21-osobowej radzie zachowali bowiem radni Ziemi Koronowskiej, czyli ugrupowania wójta.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.