Wojskowe rodziny dostały mieszkania [audio]

Czytaj dalej
Fot. Rafał Mniedło
Małgorzata Trzcionkowska

Wojskowe rodziny dostały mieszkania [audio]

Małgorzata Trzcionkowska

32 rodziny wprowadzają się do nowego bloku przy ul. Kożuchowskiej. To nie jedyna wojskowa inwestycja w Żaganiu.

- Żona prowadzi działalność gospodarczą w Żaganiu - opowiada Stanisław Maron. - Ja pracuję w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej, a do tej pory mieszkaliśmy w Świętoszowie i musieliśmy dojeżdżać. Bardzo się ucieszyliśmy z możliwości przeprowadzki do miasta, z którym jesteśmy związani zawodowo.

Młodzi ludzie w czwartek odebrali klucze od swoich mieszkań, w klubie wojskowym przy ul. Żarskiej. Pan Stanisław Przyjechał z żoną Anetą i córeczką Amelką, która urodziła się 2,5 tygodnia temu. - Jeszcze nie widzieliśmy naszego mieszkania, ale z pewnością jest wspaniałe - mówili podekscytowani. - Ma trzy pokoje. Jest przestronne i wygodne. Jest też zagospodarowany teren wokół. Będę prawdopodobnie dojeżdżał do pracy autobusem, bo MZK uruchomiło linie do koszar.

W nowym bloku są cztery mieszkania dwupokojowe o powierzchni ok. 52 m kwadratowych i 28 mieszkań trzypokojowych o powierzchni ok. 64 m kw. W każdej z czterech klatek schodowych na nowych lokatorów czekają też wózkownie. Na zewnątrz jest pełna infrastruktura w postaci miejsc parkingowych, chodników, placu zabaw i oświetlenia. - Oddany to pierwszy etap dużych inwestycji w Żaganiu – powiedział Eugeniusz Kropidłowski, dyrektor WAM w Zielonej Górze. - Przed nami ambitne zamierzenia: internat dla żołnierzy, następny osiemnastorodzinny budynek, a w kolejnych latach dwa, czterdziestorodzinne budynki przy ulicy Traugutta, w dawnych koszarach 11 batalionu dowodzenia.

- Wszystkie mieszkania przy ul. Kożuchowskiej są wykończone w standardzie pod Klucz - dodaje Magdalena Czekatowska z WAM. - W bardzo ciekawych aranżacjach, jeśli chodzi o płytki i panele na podłogach. Wszystkie budynki, które oddajemy żołnierzom mają również pełną infrastrukturę zewnętrzną. Zawsze dbamy o to, aby przed blokiem był również plac zabaw dla dzieci.
Dom zasiedlili głównie młodzi ludzie z dziećmi lub czekający na dzieci.

W czwartek klucze odebrało 27 rodzin. Kolejne wprowadzą się w najbliższym czasie.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.