Wnioski o dofinansowanie z Chojnic, Czerska i powiatu zostały daleko w polu

Czytaj dalej
Fot. Anna Arent
Aleksander Knitter

Wnioski o dofinansowanie z Chojnic, Czerska i powiatu zostały daleko w polu

Aleksander Knitter

Kciuki mogą jedynie trzymać w Brusach, bo jako jedyni mają szansę na dofinansowanie budowy węzła drogowego z tzw. schetynówek.

Wnioski Chojnic, Czerska i powiatu chojnickiego poległy w konkursie na dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

Na dofinansowanie dróg gminnych wpłynęło do wojewody 63 wnioski na 84 mln zł dofinansowania, a na drogi powiatowe 19 wniosków na 45 mln zł. Łącznie do rozdania było 43 mln zł.

Na trzynastym miejscu z szansę na dofinansowanie znalazły się Brusy, które chcą zbudować węzeł transportowy na Armii Krajowej i Nad Dworcem. Wartość projektu to 3 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie.

Słabo wypadły Chojnice, bo projekt na przebudowę dróg wewnątrz osiedla Asnyka zajął dopiero 46 miejsce na 63 wnioski. Niestety, jest tam niebezpiecznie i remontu nie można schować do szuflady.

Nieco lepiej, ale również bez szans na dofinansowanie, wypadła gmina Czersk, która planowała przebudować ulicę Kosobudzką.

Przepadł również projekt powiatu chojnickiego na modernizację dróg powiatowych. Na 19. wniosków powiat zajął dopiero 16. miejsce.

Teraz samorządy muszą podjąć decyzję, czy i w jakim zakresie zabrać się za remonty dróg.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.