Własne mieszkanie to spełnienie marzeń Joli

Czytaj dalej
Fot. Kamila Kamiennik
Kamila Kamiennik

Własne mieszkanie to spełnienie marzeń Joli

Kamila Kamiennik

Jesteśmy dumni z Joli, że się usamodzielnia i świetnie sobie radzi - mówi Aneta Reichel - Wasiljew, kierownik WTZ w Żarach

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żarach po raz kolejny udowadniają, że niepełnosprawność nie jest żadną przeszkodą. Jolanta Radukiewicz musi poruszać się na wózku inwalidzkim lub o balkoniku. Chociaż na zajęcia musi dojeżdżać z Olszyńca, już za kilka tygodni to się zmieni. Jola kupiła mieszkanie w Żarach, które pozwoli jej na całkowite usamodzielnienie się. W lutym zmarł ojciec kobiety. Wtedy postanowiła, że poszuka mieszkania w Żarach, ponieważ na wsi nie da sobie rady sama.

- W mojej miejscowości rodzinnej miałam piękny, duży dom. Jednak samej byłoby mi ciężko na co dzień. Nie umiem sama przynieść węgla na opał, muszę wtedy prosić sąsiadów. Zawsze ktoś mi chętnie pomagał, ale moim marzeniem było usamodzielnienie się. Już niedługo to wszystko się spełni - mówi Jolanta Radukiewicz.

J.Radukiewicz udało się załatwić wszystkie formalności w miesiąc. Dyrektor WTZ, Aneta Reichel-Wasiljew wraz ze swoimi podopiecznymi i pracownikami włączyła się w poszukiwania mieszkania i remont. - Jola uczęszcza do nas na zajęcia już 11 lat. Jesteśmy bardzo zżyci, więc to normalne, że jej pomogliśmy. Wszyscy chętnie włączyli się w poszukiwanie odpowiedniego mieszkania, a chłopcy pomagali w remoncie - mówi Aneta Reichel - Wasiljew.

Czytaj w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.