Witaszczyka przegląd tygodnia

Czytaj dalej
Fot. WOPR Darłowo
Jerzy Witaszczyk

Witaszczyka przegląd tygodnia

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Piątek

Polki i Polacy sławią ojczyznę w świecie. Brytyjski „Independent” pisze o pannie Natalii, która w londyńskim Harrodsie ukradła markową kurtkę, buty, torebkę i srebrny nóż warte 959,59 funtów. Sędzia z uznaniem wypowiedział się o inteligencji naszej rodaczki, darował jej odsiadkę, skazując na 12-miesięczną próbę. Rzeczywiście panienka umie liczyć i przewidywać: gdyby zwinęła towar droższy o 40,42 funta, zostałaby zakwalifikowana do złodziei II kategorii i poszłaby siedzieć. Z kolei Łukasz, Polak z Wielkiej Brytanii, porwał w Mediolanie angielską modelkę, zapakował do walizki i zażądał 300 tysięcy funtów okupu. O jego wyczynie piszą nawet gazety w Bangladeszu, dzięki czemu mieszkańcy tego azjatyckiego kraju dowiedzieli się, że istnieje jakaś egzotyczna Polska.

Sobota

Przechodząc przez nasyp kolejowy mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju wpadł do tak głębokiego dołu, że aby wyjść, musiał poprosić o pomoc policję. Kiedy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, okazało się, że jest poszukiwany za niezapłaconą grzywnę. W efekcie trafił na 10 dni do więzienia - donosi rmf24. Morał z tego taki, że zawsze warto patrzeć pod nogi, zwłaszcza, jeśli ma się konto obciążone niezapłaconym mandatem.

Niedziela

W programie „Woronicza 17” w TVP Info wyemitowano nowe taśmy nagrane w 2014 roku w restauracji Sowa i Przyjaciele. Obecny w studiu Andrzej Halicki (PO) nie wyglądał na zdziwionego, kiedy usłyszał, że jego sąsiad Jacek Krawiec, były prezes Orlenu, mówi o nim: - To jest, ku…, debil.

Poniedziałek

Wg Komisji Europejskiej różny wiek emerytalny w Polsce dla kobiet i mężczyzn jest formą dyskryminacji. Nie wiadomo jednak, kto i jak jest dyskryminowany: mężczyźni, że muszą pracować 5 lat dłużej od kobiet czy kobiety, które w wieku 60 lat mogą (ale nie muszą) skorzystać z prawa do emerytury. A w ogóle nie należy zbytnio przejmować się tym, co głosi Unia Europejska, bo i tam cymbałów nie brakuje. Dzięki nim Unia określiła obowiązującą krzywiznę banana, dopuszczalną liczbę sęków w desce oraz uznała, że marchew jest owocem, a ślimak rybą.

Wtorek

Witaszczyka przegląd tygodnia
Marek Szawdyn

Prezydent Andrzej Duda zawiesił taśmową produkcję generałów. 15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego nie będzie więc uroczystego wręczenia nominacji. Osobom, które z tego powodu odczuwają pustkę, podpowiadam, że tym dniu mogą do wyboru: świętować Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, złożyć życzenia w ambasadzie Korei Północnej z okazji Dnia Wyzwolenia lub imieninowo odśpiewać „100 lat!” Stefanom, na przykład zielonogórskiemu posłowi Niesiołowskiemu z Łodzi.

Środa

Imigranci ubogacają Wielką Brytanię. Sąd w Newcastle skazał członków 18-osobowego gangu, w którego skład wchodzili przybysze z Bangladeszu, Pakistanu, Indii, Iraku, Iranu, Turcji i jedna Angielka. Gang zajmował się gwałceniem panienek i handlem ludźmi. Na marginesie: brytyjskie gazety zamieszczają fotografie i nazwiska skazanych. Może najwyższy czas w Polsce skończyć z ochroną danych osobowych złodziei, bandytów i innych przestępców?

Witaszczyka przegląd tygodnia

Czwartek

O nietypowej akcji ratowników WOPR-u w Darłowie informuje RMF FM. Tym razem pomocy potrzebował… labrador, który zasłabł na plaży. Weterynarz zdiagnozował u psa niewydolność krążeniowo-oddechową. Po otrzymaniu pomocy zwierzę ma się lepiej.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.