Jakub Nowak

Wiosną powinna ruszyć budowa kaplicy na otyńskiej nekropolii

Wspólna, nowosolsko-otyńska inwestycja, jest już coraz bliżej. Przetarg ma zostać ogłoszony w lutym, prace rozpoczną się wiosną. Fot. Arch. Urzędu Miasta Wspólna, nowosolsko-otyńska inwestycja, jest już coraz bliżej. Przetarg ma zostać ogłoszony w lutym, prace rozpoczną się wiosną.
Jakub Nowak

W połowie lutego powinien zostać rozpisany przetarg na budowę kaplicy w Otyniu. Wspólna inwestycja dwóch gmin kosztować będzie 500 tys. zł.

- Jeżeli nic nieprzewidzianego nie stanie na przeszkodzie, prace rozpoczną się z początkiem wiosny - przyznaje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Przypomnijmy: inwestycja na otyńskim cmentarzu, o której pisaliśmy jeszcze w ubiegłym roku, jest wspólną inicjatywą władz stolicy naszego powiatu oraz Otynia.

O potrzebie budowy kaplicy mówiło się tu już od dawna, jednak zawsze przeszkodą były pieniądze.

W końcu jednak, dzięki wspomnianemu porozumieniu, wczesną wiosną, za około 500 tys. zł, kaplica, która w założeniu ma służyć zarówno mieszkańcom Otynia jak i Nowej Soli, zostanie wybudowana. - Planujemy ogłoszenie przetargu w połowie lutego tego roku - komentuje wiceprezydent Milewski. Warto zaznaczyć, że dwie trzecie inwestycji sfinansuje Nowa Sól, a jedną trzecią Otyń. Wcześniej gminy musiały oczywiście uporządkować pewne zaniedbania „w papierach”, związane m.in. ze sprawami własnościowymi odnośnie działek, na których w Otyniu mieści się cmentarz miejski.

Po realizacji tej inwestycji, bliscy osób, które będą chowane na nekropolii w Otyniu, nie będą już musieli czuwać na terenie cmentarza w Nowej Soli.

Warto przypomnieć, że poza budową kaplicy, samorządom udało się także porozumieć w sprawie przejęcia przez Nową Sól części gruntów otyńskiego cmentarza. Pozwoliło to zabezpieczyć możliwość pochówku nowosolan na co najmniej kolejnych 20 lat.

Równolegle, nowosolski magistrat rozpoczął także prace nad koncepcją zagospodarowania pozyskiwanych terenów. Opracowywany projekt zakłada utworzenie sektorów grobów ziemnych, pól urnowych, grobowców rodzinnych, kolumbariów oraz pola pamięci.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.