Anna Folkman

Wille w rejonie Dobropola coraz bliżej. Jest decyzja. To już finał długiej walki ekologów o ochronę Wzgórz Bukowych i ich okolic

Wille w rejonie Dobropola coraz bliżej. Jest decyzja. To już  finał długiej walki ekologów o ochronę Wzgórz Bukowych i ich okolic
Anna Folkman

To już chyba finał długiej walki ekologów o ochronę Wzgórz Bukowych i ich okolic. Domy, które budziły tyle kontrowersji jednak powstaną.

- Będą zabudowywać jednak polany w Puszczy Bukowej. Zaczynają od terenów na wschód od Dobropola - informuje Klub Kniejołaza, który bronił terenów przed inwestycją.

Osiedla domów jednorodzinnych na chronionych Wzgórzach Bukowych to sprawa, która toczy się kilka lat. Zaangażowani w nią byli m.in. miłośnicy przyrody, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, wojewoda i jego prawnicy, prokuratura a nawet sąd.

Wszystko zaczęło się od informacji, że Gmina Stare Czarnowo dąży do zabudowy Wzgórz Bukowych, zabudowy terenów położonych w rejonach chronionych.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po kilku uzgodnieniach dała zielone światło do zmiany terenów rolniczych w rejonie wzgórz w budowlane. Po ponownym rozpatrzeniu sprawy RDOŚ jednak negatywnie zaopiniowała i nie uzgodniła nowych stref zabudowy.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Folkman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.