Wieżowcem w centrum Gorzowa zajmie się... Najwyższa Izba Kontroli

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Wieżowcem w centrum Gorzowa zajmie się... Najwyższa Izba Kontroli

Tomasz Rusek

Jeszcze miasto nie kupiło biurowca przy Wełnianym Rynku, a już sprawą może się zająć Najwyższa Izba Kontroli. To wiadomość ze środy!

NIK o „uzasadnionej obawie co do gospodarności” zawiadomił szczeciński poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Ogłosił to w środę, 24 sierpnia, na konferencji prasowej przed pustawym wieżowcem w samym centrum Gorzowa. Towarzyszyli mu radni Nowoczesnego Gorzowa: Jerzy Wierchowicz i Jerzy Synowiec.

To właśnie dawny bankowy biurowiec chciałoby kupić miasto. Chciałoby, jednak - co podkreślił niedawno w specjalnym stanowisku prezydent Jacek Wójcicki - żadne decyzje nie zapadły. Miasto jest zainteresowane nieruchomością wycenioną na niecałe 6 mln zł, ale czeka na ekspertyzę budowlaną, która oceni, w jakim stanie jest obiekt i jakich nakładów by wymagał. Dokument ma być gotowy z końcem sierpnia. I dopiero wtedy będzie decyzja urzędu: kupujemy czy nie.

Czy w takim razie - skoro decyzji nie ma i niegospodarności, nawet ewentualnej, też nie - poseł nie pospieszył się z pismem do NIK-u? Misiło zapewniał w środę, że nie. Bo właśnie póki urząd niczego nie kupił i nie ma aktu własności w ręce, jest czas na sprawdzanie i prześwietlanie tematu - wynika z tłumaczenia posła Nowoczesnej.

31 sierpnia wieżowiec będzie jednym z tematów sesji Rady Miasta.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.