Więźniowie mniej się nudzą pod celą, bo jest więcej pracy

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny

Więźniowie mniej się nudzą pod celą, bo jest więcej pracy

Mariusz Parkitny

Służba więzienna pochwaliła się, że program "Praca dla więźniów" przynosi efekty. Pracuje już prawie 45 procent z nich. Większość za darmo

"Praca dla więźniów" to sztandarowy pomysł ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Mija rok od jego uruchomienia. Z 4009 skazanych i ukaranych w naszym okręgu więźniów, zatrudnionych było 2224, z czego 44,33 procent pracuje odpłatnie, a reszta za dobre słowo.

- Tak wysoki współczynnik stawiał okręg szczeciński na czwartym miejscu w Polsce, spośród 16 Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej - pochwalił się mjr Sebastian Matuszczak z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Szczecinie.

W naszym okręgu przewidywana jest budowa 3 hal produkcyjnych. W Zakładzie Karnym w Stargardzie powstaje hala produkcyjna, w której pracę ma znaleźć 50 skazanych. Obiekt ma być gotowy w 2018 r. Skazani będą pracować przy produkcji osprzętu sieci trakcyjnej. Planowane jest wybudowanie kolejnych hal produkcyjnych w Areszcie Śledczym w Kamieniu Pomorskim.

Będzie praca dla 26 osób w pralni. Kolejna hala jest planowana na terenie oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Choszcznie. Tutaj Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rzecku zamierza zatrudnić 30 skazanych w branży drzewnej. Skazany, który będzie zarabiał, ma szansę na spłatę swoich długów, np. alimentów i nauczenie się nowego fachu.

Mariusz Parkitny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.