Wielkopolscy politycy komentują wyniki sondażu

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński

Wielkopolscy politycy komentują wyniki sondażu

Wielkopolscy politycy komentują wyniki sondażu "Głosu Wielkopolskiego". Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Goździor z .Nowoczesnej i Jakub Rutnicki z Platformy Obywatelskiej.

Wielkopolscy politycy komentują wyniki sondażu
Grzegorz Dembiński Bartłomiej Wróblewski

Spadek nie jest duży - komentuje Bartłomiej Wróblewski z PiS

Spadek notowań Prawa i Sprawiedliwości w kraju w tym sondażu nie jest duży i mam nadzieję, że będzie przejściowy. Zapewne wpłynęło na niego zamieszanie w Brukseli wokół Donalda Tuska.

W naszym regionie zmiana jest większa, być może więc niekoniecznie jest ona związana tylko z wydarzeniami ogólnopolskimi.

Myślę, że musimy więcej pracować, w szczególności w Poznaniu. Także skuteczniej docierać do wyborców z informacjami dotyczącymi naszych lokalnych projektów, jak i prac rządu.

*****

Wielkopolscy politycy komentują wyniki sondażu
Piotr Smoliński Jakub Rutnicki

Czerwona kartka dla PiS - komentuje Jakub Rutnicki z PO

Wyniki ogólnopolskie pokazują, że Platforma Obywatelska idzie w górę. Cieszymy się z tego, ale wiemy, że przed nami jeszcze dużo pracy. Widać jednak, że nasza dotychczasowa praca oraz setki, a nawet tysiące spotkań z Polakami przynoszą efekty. Nasz wzrost ugruntowuje przeświadczenie, że PO jest liderem opozycji i jedyną mocną alternatywą dla PiS.

Chociaż notowania PiS są wciąż wysokie, to można zauważyć spadki w sondażach. I to jest żółta kartka dla rządzących za to, co się dzieje w Polsce w kwestii polityki zagranicznej, wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europy, demontażu armii czy rozbijania kolejnych limuzyn. Obywatele to dostrzegają. Ponadto zwróćmy uwagę, że zaledwie po półtora roku sprawowania rządów sondaże dla PiS mocno spadły. W tej chwili ta różnica wynosi tylko 8 punktów procentowych. W naszym przypadku, po półtora roku rządów, różnica między PO a PiS była na innym poziomie.

Z kolei w przypadku wyników w Wielkopolsce można powiedzieć, że Wielkopolanie widzą, co dzieje się w kraju i dali już PiS czerwoną kartkę. Jeszcze półtora roku temu PiS miało w sondażach przewagę w Wielkopolsce. Przez ten czas PO mocno zyskała a PiS straciło. To nas mobilizuje do jeszcze cięższej pracy na rzecz Wielkopolski. A PiS płaci za swoją niekompetencję, antyeuropejskość oraz atak na samorządy.

*****

Wielkopolscy politycy komentują wyniki sondażu
Waldemar Wylegalski Łukasz Goździor

Te sondaże się zmienią - komentuje Łukasz Goździor z .Nowoczesnej

Nasz wynik to dobry start do dalszej pracy. Ostatnie miesiące były dla nas trudne, z różnych względów. Jesteśmy aktywni, zgłaszamy wiele różnych projektów, które jednak nie zawsze są widoczne.

Chcemy być partią modernistyczną. Nasze pomysły nie są populistyczne, a część postulatów może być nawet niepopularna. Obecne sondaże moim zdaniem nie odzwierciedlają ukształtowanych opinii. Ulegną jeszcze zmianie. PO dostała premię za Donalda Tuska, z kolei PiS wcale nie jest hegemonem.

Najnowszy sondaż poparcia dla partii. Platforma dogania PiS

Źródło: AIP

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.