Joanna Maraszek

Więcej promów w Świnoujściu. Od nowego roku trzeci Bielik

Jerzy Barczak, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej (pierwszy z lewej) nie ukrywa radości ze zwiększenia środków na kursowanie promów Bielik Jerzy Barczak, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej (pierwszy z lewej) nie ukrywa radości ze zwiększenia środków na kursowanie promów Bielik
Joanna Maraszek

Mieszkańcy od lat borykają się z problemem oczekiwania na przeprawę promem. Choć dzięki zwiększonej subwencji rządowej Żegluga Świnoujska jest w stanie zwiększyć częstotliwość kursowania promów, kolejki i tak się pojawiają, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy mieszkańcy chcą się dostać do pracy lub do domu po pracy.

Pracownicy żeglugi starali się o zwiększenie dofinansowania ze strony miasta i stało się. Dzięki temu, że miasto ma najwyższy budżet w historii, zabezpieczenie żeglugi stało się możliwe.

Coś dla mieszkańców

W 2017 roku utrzymanie przepraw promowych wyniosło 48,7 mln złotych wraz z subwencją rządową. W tej kwocie mieści się też ponad 16 mln złotych zabezpieczonych na remont promu Karsibór III. W 2018 roku na utrzymanie przepraw wraz z subwencją rządową przeznaczono 32,5 mln złotych.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maraszek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.