Wiceprezydentka Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska opuści urząd miasta i Nowoczesną. Zastąpi ją Marcin Gołek?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Błażej Dąbkowski

Wiceprezydentka Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska opuści urząd miasta i Nowoczesną. Zastąpi ją Marcin Gołek?

Błażej Dąbkowski

Wiceprezydentka Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska po konflikcie z Jackiem Jaśkowiakiem odejdzie z urzędu, ale dopiero po II turze wyborów prezydenckich. Ma też opuścić swoją macierzystą partię - Nowoczesną. Kto zajmie jej miejsce w magistracie? Działacze Koalicji Obywatelskiej coraz częścią wskazują na Marcina Gołka, wiceprezesa Poznańskich Inwestycji Miejskich i najbardziej zaufanego człowieka Jacka Jaśkowiaka.

Wiceprezydentka Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska od kwietnia przebywa na zwolnieniu lekarskim. Nie jest tajemnicą, że od dłuższego czasu jej współpraca z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem nie układa się dobrze.

Sam J. Jaśkowiak ponad dwa miesiące temu pogroził palcem swojej zastępczyni, mówiąc, iż wyciągnie wobec niej konsekwencje, po tym, jak K. Kierzek-Koperska zdecydowała się na zamknięcie lasów poznańskich w obliczu pandemii koronawirusa.

Wiceprezydentka początkowo miała wrócić do pracy 2 czerwca, jednak lekarz przedłużył jej zwolnienie do 28 czerwca. Jak udało nam się ustalić, w poniedziałek nie pojawi się w pracy, do urzędu ma wrócić dopiero w lipcu, po II turze wyborów prezydenckich. Nikt z polityków Koalicji Obywatelskiej nie ma już żadnych wątpliwości, że ten dzień będzie jej ostatnim w magistracie, bowiem zastępczyni J. Jaśkowiaka nie zamierza z nim dłużej współpracować.

Czytaj więcej:Katarzyna Kierzek-Koperska nadal na zwolnieniu lekarskim. Zastępczyni prezydenta Poznania po powrocie "rzuci papierami"

– Dojdzie do zmian nie tylko w magistracie, bowiem Katarzyna zamierza też odejść z Nowoczesnej, gdzie jest szefową regionu

– tłumaczy nam jeden z działaczy Nowoczesnej.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu czterech radnych Nowoczesnej z sejmiku opuściło struktury tej partii. Powodem było ich niezadowolenie ze stylu kierowania partią przez posła Adama Szłapkę i tego, że nie wsparł K. Kierzek-Koperskiej w konflikcie z J. Jaśkowiakiem.

– Kasia ma do nich dołączyć, a szefem regionu może w tej sytuacji zostać poznański radny Bartłomiej Ignaszewski. Nowoczesna w tej sytuacji raczej nie będzie miała zbyt dużego wyboru – dodaje nasz rozmówca.

Kto zostanie nowym wiceprezydentem Poznania? Początkowo mówiło się, że J. Jaśkowiak postawi na jedną z urzędniczek. W tym kontekście wymieniano dwa nazwiska - Beaty Kocięckiej, dyrektorki Biura Nadzoru Właścicielskiego i Iwony Matuszczak-Szulc, dyrektorki Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej.

Sprawdź również: Czterech radnych Nowoczesnej odchodzi z partii. Przez konflikt Katarzyny Kierzek-Koperskiej z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem

– Teraz jednak bardzo prawdopodobny jest scenariusz, w którym to stanowisko nie zostanie obsadzone do przyszłego roku, a następnie zajmie je Marcin Gołek

– mówi nam miejski działacz PO.

M. Gołek to wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie i zarazem najbardziej zaufana osoba prezydenta Poznania.

Zainteresował Cię ten artykuł? Szukasz więcej tego typu treści? Chcesz przeczytać więcej artykułów z najnowszego wydania Głosu Wielkopolskiego Plus?

Wejdź na: Najnowsze materiały w serwisie Głos Wielkopolski Plus

Znajdziesz w nim artykuły z Poznania i Wielkopolski, a także Polski i świata oraz teksty magazynowe.

Przeczytasz również wywiady z ludźmi polityki, kultury i sportu, felietony oraz reportaże.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.