Wchodzą nowe obostrzenia. Jak one wpłyną na toruńskie wydarzenia świąteczne?

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Adam Mroczek

Wchodzą nowe obostrzenia. Jak one wpłyną na toruńskie wydarzenia świąteczne?

Adam Mroczek

Już w najbliższy weekend (11-12 grudnia 2021 roku) na toruńskiej starówce, w szczególności w okolicy Rynku Staromiejskiego, pojawią się dodatkowe stałe patrole policji i Straży Miejskiej. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo przechodniów.

Więcej patroli w okresie świąteczno-noworocznym!

Jak zapewnia komendant toruńskiej Straży Miejskiej Mirosław Bartulewicz, municypalni nastawią się przede wszystkim na prewencję.

- Podobnie jak w czasie wakacji, tak i w okresie świąteczno-noworocznym, dużo klientów korzysta z restauracji, pubów i klubów nocnych. Wieczorem podchmielone osoby mogą prowokować awantury i ekscesy. Liczymy na to, że nasi ludzie będą te działania tłumić w zarodku - wyjaśnia komendant.

Tym bardziej, że od 15 grudnia wchodzą nowe obostrzenia, zmieniające m.in. limity w klubach i pubach. Oznacza to, że przed nami ostatni weekend z większą liczbą ludzi w tych miejscach i można spodziewać się dużego obłożenia.

Wigilia miejska nieco zmieniona

W związku z wejściem nowych obostrzeń zmianie ulegnie organizacja wigilii miejskiej na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Termin 21 grudnia br., pozostaje bez zmian, ale zmiany dotyczą godzin i wydawania paczek oraz posiłków.

- Ustawione zostaną dwa stanowiska, gdzie przy jednym wolontariusze będą rozdawać posiłki, a przy drugim paczki świąteczne. Będzie można przyjść tu w godzinach od 14:00 do 18:00, tak aby zmniejszyć ryzyko zatłoczenia. Wolontariuszy będą wspierać żołnierze WOT, a całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć świąteczna muzyka - tłumaczy Aleksandra Iżycka z Biura Toruńskiego Centrum Miasta.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało kilka dni temu, że od 15 grudnia 2021 roku, wejdą w życie nowe obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Oto lista:

Adam Mroczek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.