Warto sprawdzić, w którym lokalu wyborczym należy głosować. W Bydgoszczy wiele komisji zmieniło swoje siedziby

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

Warto sprawdzić, w którym lokalu wyborczym należy głosować. W Bydgoszczy wiele komisji zmieniło swoje siedziby

Małgorzata Pieczyńska

Już w niedzielę pierwsza tura wyborów samorządowych. Warto zerknąć do obwieszczenia prezydenta Bydgoszczy, bo w mieście wiele obwodowych komisji wyborczych zmieniło swoje siedziby.

Głosowanie rozpocznie się o godz. 7 i potrwa do godz. 21. W wyborach samorządowych trzeba głosować w miejscu stałego zamieszkania.

- W Bydgoszczy mamy 6 okręgów wyborczych - mówi Agnieszka Jędrzejczak, koordynator wyborczy miasta Bydgoszczy. - Na terenie miasta działać będzie 205 komisji, w tym 189 dla mieszkańców i 16 odrębnych, w których głosować będą np. pacjenci szpitali, hospicjum czy skazani w zakładach karnych. Apelujemy do mieszkańców, aby zanim wybiorą się do lokalu wyborczego, sprawdzili, gdzie mają głosować, bo wiele obwodowych komisji wyborczych zmieniło swoje siedziby. Przykładowo z uwagi na remont Pałacu Młodzieży, komisja została przeniesiona do siedziby UKW przy ul. Jagiellońskiej. Osoby, które dotychczas głosowały w Zespole Szkół Chemicznych, będą głosowały teraz w dwóch innych miejscach. Jedna komisja będzie w Bydgoskim Biurze Finansów Oświaty przy ul. Baczyńskiego, a dwie inne w MDK nr 1 przy tej samej ulicy. Z kolei komisja, która mieściła się np. w Klubie Arka przy ul. Konopnickiej, obecnie zostanie zlokalizowana w SP nr 63 przy ul. Goszczyńskiego. To tylko niektóre zmiany, dlatego radzę zerknąć na stronę www.bip.um.bydgoszcz.pl w zakładkę: Wybory Samorządowe 2018 - Obwieszczenie Prezydenta Miasta Bydgoszczy o numerach i granicach obwodów głosowania.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.