W Turcji ksiądz w koloratce nie wyjdzie na ulicę [rozmowa]

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Tomasz Pietraszak

W Turcji ksiądz w koloratce nie wyjdzie na ulicę [rozmowa]

Tomasz Pietraszak

Mam parafian, którzy co tydzień, na niedzielną mszę potrafią przyjechać z odległych o sto kilkadziesiąt kilometrów miejsc. Cieszę się, bo po prawie dziesięciu latach, we wrześniu będzie chrzest niemowlaka, a nie osoby dorosłej - mówi ks. Dariusz Białkowski. Pochodzący z Bydgoszczy kapłan, od blisko trzech lat jest proboszczem parafii św. Heleny w Izmirze.

Bydgoszcz, jeszcze kilka lat temu. Jesteś prefektem w Zespole Szkół Katolickich, duszpasterzem młodzieży diecezji bydgoskiej, koordynujesz przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i nagle Turcja? Wyjazd kilka tysięcy kilometrów stąd.
Pracując w parafii NSPJ w Bydgoszczy poznałem jednego z kapucynów, który tak jak ja, był wtedy duszpasterzem akademickim.

Ksiądz Dariusz Białkowski - bydgoszczanin. Rocznik 1976. Z zawodu automatyk po szkole chemicznej, z powołania ksiądz. Wyświęcony w 2002 roku, służył w bydgoskich parafiach NMP z Góry Karmel i NSPJ przy Placu Piastowskich. Wieloletni prefekt Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II, koordynator Światowych Dni Młodzieży, duszpasterz młodzieży w diecezji bydgoskiej. Obecnie proboszcz parafii św. Heleny w tureckim Izmirze. 

Zapraszamy do czytania pełnej wersji rozmowy.

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Pietraszak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.