W Stargardzie przybyło miejsc parkingowych

Czytaj dalej
Wioletta Mordasiewicz

W Stargardzie przybyło miejsc parkingowych

Wioletta Mordasiewicz

Komfortowo, zarówno dla pieszych jak i zmotoryzowanych, zrobiło się na ulicy Węgierskiej. To efekt dwóch etapów remontu, jaki się na tej ulicy właśnie zakończył

Zamknięto drugi etap modernizacji ulicy Wegierskiej. Mieszkańcy są zadowoleni.

- W ciągu ostatnich dwóch lat nasza ulica zmieniła się nie do poznania - zapewnia pani Kamila, mieszkanka ul. Węgierskiej. - Bardzo jesteśmy zadowoleni. Trochę uciążliwości było, jak to zawsze jest przy remontach. Ale efekt jest taki, jakiego oczekiwaliśmy.

Efekty remontu chwalą też zmotoryzowani.

- Mamy teraz więcej miejsc do parkowania - mówią kierowcy z ul. Węgierskiej. - Już nie ma takiego problemu ze znalezieniem miejsca jaki był kiedyś. Mieszkańcy też nie zostawiają już swoich aut na trawnikach.

Nowe 150 metrów

Drugi etap, kompleksowej przebudowy ul. Węgierskiej, obejmował odcinek od ulicy Czeskiej do ulicy Jugosłowiańskiej, czyli o długości prawie 150 metrów.

- W ramach prac na tym odcinku wymieniono nawierzchnię jezdni, położono chodniki z kostki brukowo-betonowej, utworzono 24 miejsca parkingowe o łącznej powierzchni 310 m.kw., wykonano także zjazdy do posesji i zmieniono pokrycie zieleńców - podsumowują zakończoną właśnie inwestycję urzędnicy magistratu.

Roboty wykonane na ul. Węgierskiej, w ramach drugiego etapu, kosztowały nieco ponad 350 tysięcy złotych. Inwestycja została zrealizowana w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Będzie etap trzeci

Remonty ul. Węgierskiej rozpoczęły się w 2015 roku. Wówczas zmodernizowano blisko 200 metrów bieżących drogi, która zyskała nowy asfalt. Mieszkańcy zyskali też nowe chodniki, zjazdy do posesji, zieleńce i 42 miejsca postojowe.

- W ciągu dwóch lat wygląd tej ulicy zmienił się diametralnie, a to jeszcze nie koniec - zapowiadają władze miasta. - Niewykluczone, że już w przyszłym roku rozpocznie się trzeci etap prac w rejonie ulicy Węgierskiej.

Przyszłoroczna inwestycja objąć ma odcinek wzdłuż stadionu piłkarskiego od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Ceglanej, na której powstanie rondo. W ten sposób w znacznej mierze mógłby zostać odciążony ruch aut z ulicy Szczecińskiej.

Wnioskodawcą kompleksowej przebudowy ulicy Węgierskiej, na odcinku od ul. Czeskiej do ul. Jugosłowiańskiej, był Krzysztof Furmańczyk.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.