Agnieszka Krzemińska

W Pomorskiem są nadużycia w 500 plus

Pracownicy socjalni najczęściej wykrywali niezgodności z przepisami, gdy beneficjent przynosił wniosek na kolejny okres świadczeniowy lub ubiegał się Fot. Archiwum Pracownicy socjalni najczęściej wykrywali niezgodności z przepisami, gdy beneficjent przynosił wniosek na kolejny okres świadczeniowy lub ubiegał się o inne wsparcie. Zdarzały się też donosy.
Agnieszka Krzemińska

1300 rodzin w województwa pomorskiego musi oddać pieniądze z programu 500 plus. Część wnioskodawców oszukiwała lub nie informowała o zmianach w dochodach.

Mieszkańcy stosują różne metody, żeby wyłudzić pieniądze z programu 500 plus. Ukrywają prawdziwe zarobki lub kłamią na temat źródeł dochodu.

Na Pomorzu wydano około 1300 decyzji stwierdzających nienależne pobranie świadczeń. Rodziny muszą zwrócić z tego tytułu 381,2 tys. zł.

- Główną przyczyną nienależnie pobranych świadczeń było uzyskanie dochodu, które miało wpływ na przekroczenie kryterium dochodowego, podjęcie zatrudnienia lub uzyskanie prawa do zasiłku i niezgłoszenie tych faktów jednostkom realizującym wypłaty świadczeń - informuje Małgorzata Sworobowicz, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Krzemińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.