W pobliżu nowosolskiego portu wróci stara organizacja ruchu

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Jakub Nowak

W pobliżu nowosolskiego portu wróci stara organizacja ruchu

Jakub Nowak

Po niemal dwóch latach, na skrzyżowaniu ul. Moniuszki, Alei Wolności, ul. Odrzańskiej oraz placu Floriana, przywrócona zostanie stara organizacja ruchu, dzięki której pierwszeństwo ponownie obowiązywać będzie na trasie prowadzącej w kierunku Parku Krasnala.

Przypomnijmy: w 2014 roku, z powodu remontu na placu Wyzwolenia, władze Nowej Soli zdecydowały się zamknąć ruch w ścisłym centrum dla samochodów. Objazd placu zorganizowano właśnie przez wspomniane wyżej skrzyżowanie, zmieniając jednocześnie drogę pierwszeństwa z Alei Wolności na ul. Moniuszki. Po jakimś czasie remont się zakończył, jednak miasto nie zdecydowało się wówczas na powrót do dawnej organizacji ruchu. W międzyczasie rozpoczęła się bowiem duża dyskusja odnośnie tego, czy w centrum Nowej Soli, właśnie na placu Wyzwolenia, powinien powstać deptak. Jak opisywaliśmy wówczas na naszych łamach, decyzja, czy otwierać ponownie plac, czy też nie, wzbudzała skrajne opinie.

Ostatecznie, po kilku miesiącach, zdecydowano się na rozwiązanie pośrednie. Plac został otwarty, ale... z pewnymi ograniczeniami (obowiązuje tu bezwzględny zakaz poruszania się pojazdów powyżej 3,5 tony, a prędkość ograniczono do 30 km/h).

Filip Pobihuszka Ulica Moniuszki nie będzie już z pierwszeństwem.

Dziś, jak tłumaczą władze miasta, powrót do sytuacji sprzed dwóch lat na skrzyżowaniu przy porcie wynika głównie z próśb, które docierały ze strony samych mieszkańców. Magistrat wziął także pod uwagę natężenie ruchu w poszczególnych kierunkach (a te, z momentem ponownego otwarcia placu Wyzwolenia, największe jest na Alei Wolności, czyli trasie prowadzącej m.in. w stronę Parku Krasnala czy Wodnego Świata). W związku z tym prezydent zdecydował o ostatecznym powrocie starej organizacji ruchu na wspomnianym już skrzyżowaniu. Oznacza to, że ulica Moniuszki stanie się ponownie ulicą podporządkowaną. Kiedy to nastąpi?

Jak zaznaczają władze, niebawem ustalone zostaną szczegóły odnośnie tej decyzji. O konkretnej dacie powrotu starej organizacji poinformujemy na naszych łamach.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.