W niedzielę do kościoła chodzi nas coraz więcej

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

W niedzielę do kościoła chodzi nas coraz więcej

Jarosław Miłkowski

Do kościoła chodzi 30,1 proc. wiernych z naszego regionu. To więcej niż przy poprzednim liczeniu wiernych w kościołach diecezji.

Do kościołów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej chodzi 30,1 proc. wiernych, a 13,2 proc. przyjmuje komunię. Tak przedstawiają się opublikowane właśnie dane Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego z ostatniego liczenia wiernych (miało ono miejsce w jedną z niedziel w październiku 2014, nowszych wyników nie ma).

W porównaniu z wcześniejszymi danymi wzrósł u nas i odsetek wiernych, i odsetek przyjmujących komunię (w 2013 r. do kościoła chodziło 28,1 proc. Lubuszan, a do komunii przystępowało 12,6 proc. wiernych). Mimo tego wzrostu, cały czas daleko nam do średniej ogólnopolskiej. Według ostatnich danych, w kraju do kościoła chodzi 39,1 proc. wiernych, a do komunii - 16,3 proc. z nich.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.