Łukasz Koleśnik

W Krośnie Odrzańskim wyrosną nowe bloki

Również w Gubinie czekają na nowe mieszkania. Plany są od dawna, ale nie ma aż tylu zainteresowanych. Fot. RTBS Zielona Góra Również w Gubinie czekają na nowe mieszkania. Plany są od dawna, ale nie ma aż tylu zainteresowanych.
Łukasz Koleśnik

Od lat w stolicy powiatu nie powstawały nowe mieszkania. Na-gle pojawiło się trzech inwestorów, którzy wybudują bloki.

Jak to się stało, że w Krośnie Odrzańskim nagle pojawiło się boom na budowę nowych mieszkań?Jak się okazuje, jest całkiem duża liczba oczekujących. Firma Emerald Nieruchomości zrobiła tam w ostatnim czasie rozeznanie.

- Sprzedawaliśmy już w Krośnie mieszkania z rynku wtórnego, ale wiedzieliśmy, że chętnych na nowe lokale jest około 50 osób - informuje Marek Krześniak z firmy Emerald. - Szukaliśmy odpowiedniego terenu, znaleźliśmy też inwestora, firmę 4System, z którą podpisaliśmy umowę. Obecnie czekamy na zakończenie projektu. Blok wybudowany zostanie przy ul. Piastów, a do użytku powinien być oddany na wiosnę przyszłego roku. W nowym budynku ma powstać aż 75 mieszkań. - Czekamy na wizualizację. Będzie to nowoczesny budynek - podkreśla Krześniak.

Zaskakujące jest to, że w ostatnich latach w „mieszkaniówce” działo się tak niewiele.

Jak przyznaje zastępca burmistrza Grzegorz Garczyński, w zeszłym roku powstał tylko wielorodzinny szeregowiec w Łochowicach. - Ponadto przy ul. Pionierów przerobiono budynek prokuratury na osiem mieszkań - dodaje.

W tym roku planowana jest budowa aż trzech bloków

Jeden, wspomniany już wcześniej, przy ul. Piastów. Drugi, czteropiętrowy budynek z garażami na parterze, ma zostać wybudowany na osiedlu Kopernika. Są również wstępne przymiarki, aby postawić blok mieszkalny przy ulicy Chopina.

Mieszkańcy przyznają, że aktywność developerów w mieście, to bardzo dobra wiadomość.

-Cieszy duża liczba chętnych oraz to, że firmy chcą tutaj budować mieszkania. Oznaczać to może, że Krosno się rozwija - stwierdza Marcin Freliszek.

Przy granicy również czekają na nowe mieszkania

W Gubinie planuje zainwestować Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego z Zielonej Góry. Przymierza się jednak do tego od kilku lat. Nowe budynki miały powstać przy ul. Sportowej, ale do tej pory nic się tam nie dzieje. Burmistrz Bartłomiej Bartczak przyznaje, że jest w stałym kontakcie z RTBSi zapewnia, że wkrótce inwestycja ruszy. - Jest kilkanaście chętnych osób na nowe mieszkania. Czekamy na zakończenie projektu. Myślę, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa - podkreśla Bartczak.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.