W Kijowie z naszym przewodnikiem. Tu więcej nas łączy, niż dzieli

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Błażejewski
Krzysztof Błażejewski

W Kijowie z naszym przewodnikiem. Tu więcej nas łączy, niż dzieli

Krzysztof Błażejewski

Już od piątku, 3 sierpnia będzie można z lotniska w Bydgoszczy polecieć do Kijowa. Samoloty LOT-u kursować będą dwa razy w tygodniu, w piątki i poniedziałki. Niedogodne godziny nocne rekompensować ma lądowanie i start na „miejskim”, mniejszym lotnisku Żuliany w stolicy Ukrainy, skąd do centrum miasta nie jest daleko. Cena „od” 299 zł w obie strony.

Jednocześnie tę koniunkturę na szybkie przemieszczanie się pomiędzy Bydgoszczą i Kijowem wyczuł i inny przewoźnik. Jak zapowiada Ryanair, połączenie między tymi miastami uruchomi 31 października tego roku. Niestety, irlandzki przewoźnik wybrał „gorsze”, bo odległe od miasta lotnisko Boryspol w Kijowie, ale tę niedogodność zniwelować mają cena przelotu, obecnie reklamowana jako „od 119 zł w obie strony” oraz lepsze godziny rejsów - w obie strony w godzinach wieczornych. Ryanair będzie uzupełniał ofertę LOT-u, kursując w środy i niedziele.

Pamiątki historii

Te oferty są zdecydowanie przygotowane przede wszystkim „pod” pracujących w naszym regionie Ukraińców, których w ostatnich miesiącach pojawiły się tysiące. Ale jednocześnie to znakomita okazja dla mieszkańców Kujawsko-Pomorskiego, żeby szybko i za w miarę dostępną cenę wybrać się na parę dni do Kijowa. Zaręczam, że warto to uczynić, bo miasto jest przepięknie położone, posiada niesamowite zabytki i niemal na każdym kroku trafić tu można na pamiątki historii, związane z dawnymi dziejami Rzeczpospolitej.

W końcu Kijów do Polski przez jakiś czas należał, a i przynajmniej trzy razy był zdobywany, a swoje miecze o jego bramę wyszczerbiali Bolesławowie: Chrobry i Śmiały. W dodatku, co nie jest bez znaczenia, pobyt na Ukrainie jest dla Polaka tańszy niż w swoim kraju. Różne usługi i wstępy są dostępne za niewielką opłatą, a karmią tam smacznie i „swojsko”. W końcu to naród nam bliski…

W zależności od własnych potrzeb i możliwości, obecnie można wybrać się z bydgoskiego lotniska do Kijowa w poniedziałek lub piątek i, jeśli pobyt ma być krótki, zapoznawczy, wrócić odpowiednio w czwartek bądź niedzielę (wylot z Kijowa późnym wieczorem).

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • kiedy najlepiej wybrać się do Kijowa
 • jakie miejsca zwiedzić w stolicy Ukrainy
 • jakie są ceny w Kijowie
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Krzysztof Błażejewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.