W Gorzowie stoi dłuuuugi płot. Wiemy, co za nim będzie

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

W Gorzowie stoi dłuuuugi płot. Wiemy, co za nim będzie

Tomasz Rusek

Długi na 100 metrów płot przy ul. Walczaka zaciekawił Czytelników. My sprawdziliśmy w poniedziałek, co się za nim kryje. Będzie tam nowe osiedle.

- Czy wiecie, co będzie za płotem przy ul. Walczaka? - pyta Czytelnik z Górczyna.

- Jechałam ul. Walczaka i koło pętli, zaraz przy dawnej Silwanie, coś budują - to zgłoszenie od Czytelniczki Doroty.
Pojechaliśmy na miejsce - faktycznie przy ul. Walczaka stoi jeden z najdłuższych w mieście płotów. To ogrodzenie wielkiej budowy nowego osiedla. Będzie tu zamknięty i chroniony kompleks kilku bloków na - w sumie - 267 mieszkań.

Cała budowa jest podzielona na cztery etapy

Pierwszym jest pięciopiętrowy blok właśnie wzdłuż ul. Walczaka. Kolejne budynki - stawiane na obrzeżu niemal 2-hektarowej działki - zamkną ją w kształcie trójkąta. W środku na wizualizacjach widać tereny zielone i rekreacyjne. Dookoła budynków zaprojektowano sporo parkingów (część od strony dawnej Silwany).

W całym mieście powstaje obecnie ponad 500 mieszkań
Tomasz Rusek W całym mieście powstaje obecnie ponad 500 mieszkań

W tym miejscu Górczyna nie było w ostatnich latach żadnej mieszkaniowej inwestycji. Najbliższe budowy są przy ul. Obrońców Pokoju i Kombatantów. Bloki rosną także przy ul. Janockiego i na Sadach, ale największym placem budowy pozostają od lat tereny popoligonowe przy ul. Myśliborskiej.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.