W Gorzowie rusza nabór do żłobków. Rodzice będą musieli stanąć na głowie.

Czytaj dalej
Fot. www.pixabay.com
Tomasz Rusek

W Gorzowie rusza nabór do żłobków. Rodzice będą musieli stanąć na głowie.

Tomasz Rusek

W środę, 1 marca, w Gorzowie rusza nabór do żłobków. Potrwa do 31 marca, ale już wiemy, że... zabraknie miejsc. To taka miejska tradycja

Najpierw dobre wieści o rekrutacji. W tym roku będzie wyjątkowo dużo miejsc. Najwięcej od lat. A to dzięki nowemu żłobkowi, wybudowanemu przy ul. Maczka. Działa od nieco ponad miesiąca i pierwszy raz będzie brał udział w regularnym naborze. Przez to urzędnicy mają aż 190 miejsc w pierwszych grupach (czyli dla nowych dzieci).

Jak to wygląda w podziale na placówki? W żłobku nr 1 przy ul. Wróblewskiego przygotowano 50 miejsc. W żłobku nr 2 przy ul. Obotryckiej przyjmą 48 maluchów. W żłobku nr 3 przy ul. Słonecznej jest miejsce dla 60 nowych dzieci. A przy ul. Maczka, w pachnącej nowością sali, pomieści się 32 najmłodszych dzieci. - Dlatego trzeba kombinować - mówi „GL” mama dwulatka. Czyli np. składać dokumenty nie tam, gdzie ma się blisko, ale tam, gdzie jest więcej miejsc.

Dodatkowo szefowa gorzowskiego wydziału spraw społecznych Hanna Gill - Piątek zastrzega w rozmowie z „GL”: - Te 190 miejsc to plan. Liczba wolnych miejsc może się nieco zmniejszyć.

Pewne jest za to (i to ta zła wiadomość): na pewno znowu zabraknie miejsc dla dzieci.
W 2013 r. na lodzie zostało 150 dzieci, w 2014 r. -139, w kolejnym 148, a przed rokiem pobity został smutny rekord: z kwitkiem trzeba było odesłać aż 190 maluchów.

I wcale nie jest powiedziane, że w tym roku dzieci załatwionych odmownie będzie mniej, niż kiedyś. Bo choć otwarto nowy żłobek, to od trzech lat co roku w Gorzowie rodzi się więcej chłopców i dziewczynek.

Zabór potrwa do końca marca.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.