W „Cosi fan tutte” pokażemy to, co jest piękne. Namiętne i zmysłowe w Operze na Zamku

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

W „Cosi fan tutte” pokażemy to, co jest piękne. Namiętne i zmysłowe w Operze na Zamku

Małgorzata Klimczak

10 lutego Opera na Zamku zaprasza na premierę opery Wolfganga Amadeusza Mozarta „Cosi fan tutte” w reżyserii Jacka Papisa. W naszej rozmowie reżyser opowiada o przygotowaniach do tego przedstawienia oraz o współczesnym przesłaniu płynącym z libretta.

„Cosi fan tutte” to sztuka o relacjach między kobietami i mężczyznami, czyli jak większość librett operowych, bo zazwyczaj jest miłość i jakaś intryga. Jaki ma pan patent, żeby to pokazać inaczej, ciekawiej, oryginalnie?

Uważam, że już samo libretto jest niezwykłe i ono tylko pozornie posługuje się takimi konwencjami znanymi i powtarzanymi w operze.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.