Bartosz Gubernat

W centrum Rzeszowa będą utrudnienia. Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania przy Galerii Rzeszów

Prace w ciągu alei Piłsudskiego po obu stronach ronda Dmowskiego w Rzeszowie rozpoczęły się od wycinki drzew. Rośliny usunięto, aby zrobić miejsce na Fot. Krzysztof Łokaj Prace w ciągu alei Piłsudskiego po obu stronach ronda Dmowskiego w Rzeszowie rozpoczęły się od wycinki drzew. Rośliny usunięto, aby zrobić miejsce na prawoskręty.
Bartosz Gubernat

Drogowcy rozpoczęli przebudowę jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Rzeszowie. W rejonie Galerii Rzeszów i urzędu marszałkowskiego wybudują dodatkowe pasy ruchu.

Prace w ciągu alei Piłsudskiego po obu stronach ronda Dmowskiego w Rzeszowie rozpoczęły się od wycinki drzew. Rośliny usunięto, aby zrobić miejsce na prawoskręty. Pierwszy z nich powstanie na wysokości centrum handlowego Ameryka. Ma usprawnić ruch pojazdów kierujących się z alei Piłsudskiego w stronę ulicy Marszałkowskiej.

- Po drugiej stronie ronda zakres prac jest niemal taki sam. Tu prawoskręt powstanie na wysokości urzędu marszałkowskiego. Wybudujemy go, aby ułatwić jazdę samochodom od strony wiaduktu Śląskiego, w aleje Cieplińskiego, w kierunku Galerii Graffica

– mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

To nie jedyne miejsce, w którym już trwa przebudowa. W najbliższych tygodniach podobnych inwestycji będzie więcej. Gdzie możemy spodziewać się utrudnień? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Gubernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.