Jakub Nowak

Uwaga na zmiany na Pleszówku

Jakub Nowak

Jak informują władze miasta, najpóźniej do połowy lutego powinna zostać wprowadzona nowa organizacja ruchu na Pleszówku w Nowej Soli.

Wspomniane zmiany dotyczyć będą ulicy Zielonogórskiej (jadąc w kierunku Otynia w kwartale ulic: Grobla - Chrobrego - Kamienna - Kombatantów - Zamiejska – Wodna).

Jak informują władze Nowej Soli, cel zmian jest prosty: chodzi o uporządkowanie istniejącego oznakowania drogowego, a także wymuszenie na kierowcach ograniczenia prędkości do 30 km/h, co ma wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i rowerzystów. Wyłączony z ulic będzie też ruch ciężarówek (jednak poza ulicą Chrobrego, Polną, oraz odcinkiem ul. Zamiejskiej i Grobla, które stanowią dojazd do oczyszczalni ścieków, hurtowni i zakładu produkcyjnego).

Sam ruch ma zostać „uspokojony” także poprzez wprowadzenie skrzyżowań równorzędnych w obrębie strefy. W trosce o bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 wyznaczone zostanie także przejście dla pieszych (ustawione zostanie także ogrodzenie segmentowe przy wyjściu ze szkoły). - Mam nadzieje, że nowe rozwiązanie zostanie zaakceptowane przez naszych mieszkańców i zdecydowanie poprawi komfort mieszkania w tej części dzielnicy Pleszówek - opisuje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.