Uwaga, coś dla przedsiębiorczych i pomysłowych seniorów! Powalcz o mikrogrant!

Uwaga, coś dla przedsiębiorczych i pomysłowych seniorów! Powalcz o mikrogrant!

Będzie można podzielić się z innymi swoją pasją i wiedzą. Spotkanie informacyjne w sprawie projektu odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Jeśli wraz z grupą znajomych chcą Państwo zrealizować ciekawą inicjatywę, można w prosty sposób zdobyć na swój pomysł pieniądze. Wszystko dzięki projektowi „Mikrogranty dla Seniorów”, który jest finansowany z budżetu Miasta Łodzi. Można zdobyć od 1 tys. zł do 8 tys. zł.

Nabór wniosków do konkursu o dotacje ruszył 17 września, a potrwa do 28 września, do godz. 16. By przybliżyć cele i założenia konkursu, w najbliższy poniedziałek, 24 września, o godz. 10 organizowane jest specjalne spotkanie informacyjne. Odbędzie się ono w Centrum Opus przy ul. Narutowicza 8/10 w Łodzi.

W projekcie chodzi przede wszystkim o zmotywowanie starszych mieszkańców naszego miasta do podejmowania różnorodnych inicjatyw, dotyczących ich najbliższego otoczenia. Lubią Państwo gry planszowe? Dzięki dotacji będzie można je kupić i wynająć dla siebie i przyjaciół instruktora, który nauczy Was grać.

W Państwa okolicy mieszkają osoby samotne, które rzadko wychodzą z domu? Można zorganizować wykłady ze specjalistami, warsztaty i spotkania, które ułatwią im zawarcie nowych znajomości i zachęcą do spędzania aktywniej czasu.

Marzy się Państwu organizacja pchlego targu, podczas którego będzie można wymieniać i sprzedawać rzeczy kurzące się w domu? Można zdobyć środki na organizację wydarzenia, zapewnienie infrastruktury i poczęstunku. Chcą Państwo podzielić się swoimi pasjami, wiedzą, umiejętnościami? Można zakupić materiały i wynająć salę na potrzeby prowadzenia zajęć dla zainteresowanych.

Wnioski, które będą składane do projektu, powinny dotyczyć przede wszystkim promowania wolontariatu i samopomocy sąsiedzkiej, zwracania uwagi na potrzeby osób starszych, edukowania seniorów szczególnie w zakresie zdrowotnym, aktywności sportowo-rekreacyjnej osób starszych oraz organizacji wydarzeń kulturalnych o charakterze integracyjnym.

Udział w konkursie mogą wziąć grupy nieformalne (np. zaprzyjaźnieni seniorzy, grupy międzypokoleniowe czy sąsiedzkie) i organizacje pozarządowe działające na rzecz osób 60+. Można aplikować o mikrogranty w wysokości od 1 tys. zł do nawet 8 tys. zł.

Więcej na temat projektu „Mikrogranty dla Seniorów” będzie można się dowiedzieć podczas wspominanego już spotkania informacyjnego w Centrum Opus. Zostaną na nim omówione warunki, jakie muszą spełnić wnioskodawcy, procedury oceny wniosków oraz prawne i finansowe aspekty realizacji projektów.

Na spotkanie trzeba się zapisać. Zgłoszenia są przyjmowane mailowo lub telefonicznie: [email protected] i 784-900-652. W zgłoszeniu należy podać nazwę grupy lub organizacji oraz liczbę reprezentujących ją uczestników.

Z kolei dokumentację konkursową można pobrać ze strony opus.org.pl lub w siedzibie Centrum Opus przy ul. Narutowicza 8/10.

Więcej informacji na temat projektu można również uzyskać na stronie uml.lodz.pl/dla-seniorow oraz w Oddziale ds. Polityki Senioralnej UMŁ przy ul. Zachodniej 47, pokój 132 lub pod numerem telefonu (42) 638-47-30.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.