Andrzej Matys

Usługa e-PIT jest prosta, ale są pułapki. Jak się zalogować?

Usługa e-PIT jest prosta, ale są pułapki. Jak się zalogować?
Andrzej Matys

Od piątku na portalu www.podatki.gov.pl czekają gotowe zeznania osób, które w tym roku rozliczają się z podatków na formularzach PIT-37 i PIT-38.

W zasadzie nie musimy robić nic, a i tak nasz PIT trafi do urzędu skarbowego. 15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła wypełnione zeznania PIT-37 (m.in. dla dochodów z umów o pracę i z umów cywilnoprawnych) oraz PIT-38 (dla dochodów np. z giełdy). Wszystko w usłudze „Twój e-PIT” na Portalu Podatkowym MF. I nie trzeba składać o to żadnych wniosków.

E-PIT można od razu zaakceptować albo uzupełnić (np. o dodatkowe ulgi, poprawić (jeśli są błędy albo zignorować i wypełnić samodzielnie, w dodatku na papierze.

Nasz e-PIT został przygotowany automatycznie. Wystarczy wejść na Portal Podatkowy - www.podatki.gov.pl - i zalogować się do „Twojego e-PITa”. Można to zrobić na dwa sposoby, przez Profil Zaufany - ale tylko, ci którzy PZ już mają, bo inni muszą go sobie założyć (jak informujemy w rastrze).

Drugi sposób jest taki, że wchodzimy na www.podatki.gov.pl i wpisujemy swoje dane autoryzacyjne. Ale... trzeba je wcześniej przygotować, bo system nas o nie poprosi. A są to:

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.