USA żyją problemami zdrowotnymi Clinton [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Andrew Harnik
Sylwia Arlak

USA żyją problemami zdrowotnymi Clinton [wideo]

Sylwia Arlak

Demokratka Hillary Clinton po zasłabnięciu odwołała spotkania wyborcze w Kalifornii, czym wzbudziła jeszcze większy niepokój o stan jej zdrowia.

W ostatnich miesiącach rywal demokratki Hillary Clinton w wyścigu o Biały Dom republikanin Donald Trump wielokrotnie zwracał uwagę na problemy zdrowotne byłej sekretarz stanu. Twierdził, że sztab wyborczy polityk ukrywa istotne informacje, i podkreślał, że powinni upublicznić jej wyniki badań.

Na niecałe dwa miesiące przed wyborami prezydenckimi w USA temat powrócił ze zdwojoną siłą. Jak podaje CNN, 69-letnia Clinton zasłabła podczas nowojorskich uroczystości upamiętniających ofiary zamachów z 11 września 2001 r.

Lekarz Clinton poinformował, że kobieta cierpi na zapalenie płuc. Sztab wyborczy dodał, że zasłabła z „przegrzania” - tego dnia temperatura w Nowym Jorku przekroczyła bowiem 25 stopni. Stacja CNN opublikowała krótki film, na którym mogliśmy zobaczyć, jak polityk słabnie i jest eskortowana przez swoich współpracowników oraz ochroniarzy, którzy pomagali jej wsiąść do samochodu.

Członkowie sztabu wyborczego Clinton do tej pory nie potwierdzili autentyczności nagrania. Polityk natychmiast przewieziono do mieszkania jej córki Chelsea. Już kilka godzin później uśmiechnięta pozowała do zdjęć. - Czuję się już dobrze. To był piękny dzień - mówiła była pierwsza dama


H. Clinton zasłabła podczas uroczystości upamiętniających ofiary zamachów z 11 września.
źródło: STORYFUL

Sytuacja ma być opanowana. - Dostała antybiotyki. Polecono jej, aby odpoczęła. Zrobiliśmy jej wszystkie badania, od razu zaczęła dochodzić do siebie - przyznał lekarz Hillary Lisa Bardack. Również szefowa kampanii wyborczej Clinton Donna Brazile podkreślała, że Clinton czuje się już na tyle dobrze, aby móc kontynuować walkę o najważniejszy urząd w państwie. Sojusznicy Clinton zaznaczają też, że incydent paradoksalnie pokazuje wielką siłę byłej sekretarz stanu.

- Po tym, jak u Clinton zdiagnozowano zapalenie płuc, poprowadziła ona spotkanie w sprawie bezpieczeństwa narodowego, zwołała konferencję prasową, a potem - chcąc upamiętnić wydarzenia z 11 września - spędziła półtorej godziny na słońcu. To był imponujący wyczyn, obalający krążące od tygodni plotki na temat pogarszającego się stanu zdrowia Clinton - mówił były polityk Peter Daou.

Sylwia Arlak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.